Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 872
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ponad pół tysiąca osób wybiera się na Zjazd Świdniczan – liczba ta wciąż rośnie

Sobota, 20 lipca 2013, 7:52
Autor: red.
Świdnica: Ponad pół tysiąca osób wybiera się na Zjazd Świdniczan – liczba ta wciąż rośnie
Fot. archiwum
Dokładnie 549 osób zapisało się już na I Integracyjny Zjazd Świdniczan (stan na piątek, 19 lipca). Mimo że jego organizacja, z racji nie tak dawno podjętej decyzji Funduszu Inicjatyw Obywatelskich o dofinansowaniu, rozpoczęła się zaledwie półtora miesiąca temu, zainteresowanie rośnie lawinowo.

Nie ma już miejsc na większości oferowanych przez nas wycieczek, więc listy te zostaną zamknięte jeszcze przed zjazdem – mówi Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy. – Rośnie za to liczba atrakcji, które zaoferujemy uczestnikom zjazdu, bo – ku naszemu wielkiemu pozytywnemu zaskoczeniu – niemal każdego dnia zgłasza się ktoś z nowymi pomysłami.

Nowe pomysły to na przykład loty balonem, które można wygrać w konkursach ogłaszanych w czasie zjazdu, ufundowane przez pana Krzysztofa Zaparta, spotkanie siatkarek ze słynnej drużyny, w której grała m. in. najlepsza siatkarka Europy Dorota Świeniewicz (patronka honorowa zjazdu) albo Spotkanie Świdniczanek, które współorganizuje Stowarzyszenie Kobiet w Świdnicy.

Dni do zjazdu pozostało jeszcze sporo, zatem spodziewamy się kolejnych ciekawych inicjatyw – mówi Waldemar Skórski.Niestety, program jest już tak bogaty i rozbudowany, że trudno będzie nam znaleźć terminy na wszystkie przedsięwzięcia.

Z okazji zjazdu organizowany jest konkurs na to, kto poda wysokość wieży katedralnej najbliższą tej właściwiej oraz konkurs fotograficzny „Ze Świdnicą w tle” dla fotografów-amatorów. Konkursowy charakter będą miały także Zmagania Narodów – konkurencje sportowo-rekreacyjne organizowane przez Świdnicki Klub Piłki Ręcznej, wśród których będą tak egzotyczne konkurencje, jak np. kolarstwo kapslowe czy rzut ciastkiem Gryz Bolka do celu.

Każdy uczestnik zjazdu będzie mógł wziąć bezpłatnie udział w Spotkaniach Narodów, które zostaną zorganizowane w sześciu świdnickich restauracjach. W przeobrażonych w odpowiednie klimaty wnętrzach będą one serwować kuchnię grecką, włoską, żydowską, portugalską i irlandzką, okraszoną pokazami tańców, koncertami itd.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group