Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 566
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ponownie na placu boju

Wiadomości: Region - Dobromierz, Serwinów
Niedziela, 7 lutego 2010, 8:07
Aktualizacja: 8:11
Autor: GCI Dobromierz, opr. MaS
Fot. GCI Dobromierz
Po kilkunastodniowych mrozach i śnieżycach na plac budowy oczyszczalni ścieków w Serwinowie powrócili wykonawcy. Na teren budowy kolektora głównego kanalizacji w Dobromierzu weszła też ponownie firma BISTA z Legnicy. Na razie wykopy pod układany rurociąg są możliwe tam, gdzie ziemia była przykryta śniegiem.

3 lutego 2010 roku firma ABT z Częstochowy wznowiła prace na budowie w Serwinowie. Gruba warstwa śniegu, jaka daje się we znaki wszystkim mieszkańcom, spowodowała, że droga dojazdowa do oczyszczalni stała się nieprzejezdna. Z tym jednak wykonawcom udało się uporać i prace już są kontynuowane. Obecne warunki klimatyczne pozwalają na wszelkie prace montażowe zbiorników - reaktorów oczyszczalni.

Tam zaś, gdzie zalega mniejsza warstwa śniegu, grubość zamarzniętej ziemi utrudnia wykopy. W celu koordynacji harmonogramów robót na okres wiosenno-letni inżynier kontraktu w Dobromierzu spotka się z wykonawcami w pierwszej połowie lutego. Inwestycja ta realizowana jest w ramach zadania pn. „Budowa systemu gospodarki ściekowej dla aglomeracji Dobromierz”.

Niestety, mrozy właśnie powracają, co zapewne znów zwolni tempo prac.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group