Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 935
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Popisy akrobatyczne

Czwartek, 12 maja 2022, 8:46
Aktualizacja: 8:47
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Popisy akrobatyczne
Fot. organizatorzy
Około 450 zawodników z klubów sportowych z całej Polski będzie rywalizowało o laur zwycięstwa w turnieju Super Ligi Akrobatyki Sportowej, jaki w sobotę 21 maja odbędzie się na hali edukacyjno–sportowej w Jaworzynie Śląskiej.

Super Liga Akrobatyki Sportowej to nowatorski projekt współzawodnictwa, unikalny na skalę ogólnopolską. To cykl zawodów sportowych w akrobatyce sportowej dla dzieci i młodzieży z Dolnego Śląska oraz zaproszonych klubów z innych regionów. W 2022 roku obejmuje organizację czterech turniejów, dwóch w pierwszej połowie roku i dwóch w drugiej. W marcu w Szczawnie-Zdrój odbyły się pierwsze zawody, turniej w Jaworzynie Śląskiej będzie drugim w cyklu.

W zawodach może wziąć udział każdy od 3. do 18. roku życia na różnym poziomie przygotowania sportowego. Zawody zostaną rozegrane we wszystkich klasach: Pierwszy Krok, Plus, Młodzik, Trzecia i Open. Ta ostatnia kierowana jest do dzieci i młodzieży, która z różnych przyczyn nie może startować w kategoriach określonych przez PZG, ale chce nadal rozwijać się i startować na zawodach akrobatycznych. Ma to pokazać, że akrobatyka jest sportem dla każdego, który przygotowuje się wszechstronnie ruchowo, niezależnie od wieku. Ważne są chęci, pasja i zaangażowanie w dążeniu do celu oraz wola przełamywania swoich słabości, chęć zmierzenia się z czymś nowym.

Turniej odbędzie się 21 maja w hali edukacyjno-sportowej w Jaworzynie Śląskiej. Początek zaplanowano o godz. 9.00, zakończenie, ze względu na dużą ilość zawodników w różnych kategoriach wiekowych, w późnych godzinach popołudniowych.

Super Liga w Akrobatyce Sportowej realizowana będzie we współpracy organizacyjnej z Miastem i Gminą Jaworzyna Śląska. Patronat nad drugą edycją objął burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group