Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 1014
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lubachów: Pop–rockowy akcent zimowego wypoczynku

Poniedziałek, 27 lutego 2017, 13:28
Aktualizacja: 17:30
Autor: red
Lubachów: Pop–rockowy akcent zimowego wypoczynku
Fot. Gmina Świdnica
Sobotnie spotkanie w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie było pełne energii oraz pozytywnych brzmień. Wczesna godzina? Nie dla uczestników! Od samego rana można było usłyszeć w Lubachowie rozśpiewane głosy młodzieży, która spędziła tydzień na nagraniach nowej płyty w stylu pop rockowym pt. „Mosty ponad słowami”.

Po raz szósty SSM w Lubachowie gościło uzdolnionych muzycznie uczniów gminnych szkół, którzy ferie zimowe zamienili na warsztaty wokalne. Autorski materiał Dariusza Jarosa i Tadeusza Szarwaryna, przy współpracy Anny Lutz, Pawła Zająca, Lidii Bakalarczyk i Joanny Jaros stanowił materiał do nagrania płyty w stylu pop rockowym.

Słuchając każdego roku podsumowania muzycznych warsztatów, widzę jak wielu spośród Was rozwinęło swój talent. Na naszych oczach rosną prawdziwe gwiazdy a przykładem jak wiele można już osiągnąć być występ studentki Emilii Hamerlik, wychowanki Anny Lutz. Dziękuję Waszym rodzicom, że spośród tylu interesujących ofert na zimowy wypoczynek wybrali muzyczne warsztaty w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Jesteście wspaniałym przykładem, że chcieć to znaczy móc. Z pewnością będziemy się starać, aby na ten cel nigdy nie brakowało środków – podkreślała wójt gminy Teresa Mazurek.

Warsztaty Wokalne pod patronatem Teresy Mazurek Wójta Gminy Świdnica jako zimowy wypoczynek, a jednocześnie działania ukierunkowane na rozwój talentów wokalnych dzieci i młodzieży, to pomysł na promocję gminnych talentów. Efekt? Piąty muzyczny krążek w klimatach pop rockowym pt. „Mosty ponad słowami”.

Od 20 do 25 lutego trwała szósta edycja warsztatów wokalnych dla uzdolnionej wokalnie grupy 34 uczniów gminnych szkół podstawowych i gimnazjów w wieku od 10 do 15 lat z placówek oświatowych gminy Świdnica. Po znanych już mieszkańcom gminy krążkach „Co nam w duszy gra”, „Świąteczny czas”, „Smaki przedwiośnia”, „Roztańczeni –Rozśpiewani” i „Ty i ja razem” przyszła kolej na następny autorski materiał Dariusza Jarosa i Tadeusza Szarwaryna, przy współpracy Anny Lutz, Pawła Zająca, Lidii Bakalarczyk i Joanny Jaros. Tegoroczny materiał znacząco będzie się różnił od ostatniej płyty pod względem muzycznym. Pomysł autorów koncentruje się tym razem na nieco mocniejszym uderzeniu w stylu pop rockowym. Opinie młodych wokalistów uczestniczących w warsztatach o piosenkach, które znajdą się na płycie pt.” Mosty ponad słowami” są bardzo pozytywne – „to będzie płyta, gdzie każdy utwór to przebój”.

Dziękujemy władzom gminy Świdnica, a w szczególności pani wójt Teresie Mazurek oraz dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Marii Jaworskiej, że możemy kolejny raz spotkać się w Młodzieżowym Schronisku w Lubachowie – mówili uczestnicy tegorocznej edycji muzycznych warsztatów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group