Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Wrocław: Poprzez seans zapraszają do udziału w Świdnickim Festiwalu Filmowym Spektrum

Piątek, 4 listopada 2016, 8:32
Aktualizacja: 14:34
Autor: red
Świdnica/Wrocław: Poprzez seans zapraszają do udziału w Świdnickim Festiwalu Filmowym Spektrum
Fot. red
W ramach współpracy Kolei Dolnośląskich z Wrocławską Fundacją Filmową i Świdnickim Ośrodkiem Kultury, 5 listopada, o godzinie 17.00, w Biurze Obsługi Klienta, na Dworcu Głównym we Wrocławiu, odbędzie się pokaz filmu „Mustang” (reżyseria: Deniz Gamze Ergüven; produkcja: Francja, Niemcy, Turcja, Katar; 2015 r.).

Seans to zaproszenie do udziału w Świdnickim Festiwalu Filmowym Spektrum, który odbywać się będzie w dniach 9 - 13 listopada 2016 r. Jest to też ukłon w stronę historii wrocławskiego dworca, w którym kiedyś kino funkcjonowało i cieszyło się dużym zainteresowaniem. Seans jest bezpłatny.

Opis filmu:

Akcja filmu rozgrywa się na tureckiej prowincji. Jest wczesne lato, właśnie skończył się rok szkolny. Lale i jej cztery siostry wracają ze szkoły i oddają się niewinnym zabawom z chłopcami. Okazuje się jednak, że według członków lokalnej społeczności zachowanie młodzieży jest wysoce niemoralne. Wybucha skandal, który będzie miał daleko idące konsekwencje. Dziewczyny zostają uwięzione w areszcie domowym, a dorośli, zgodnie z miejscową tradycją, poszukają dla nich mężów, których mają poślubić – nawet wbrew własnej woli. Bohaterki jednak nie zrezygnują łatwo z
młodzieńczego pragnienia wolności.

„Mustang” to pełnometrażowy debiut Deniz Gamze Ergüven, która podobnie jak w krótkim „A Drop of Water” kontrastuje ze sobą potrzebę niezależności i konserwatywną, opresyjną obyczajowość tureckiego interioru.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group