Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1924
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Pora na naukę

Piątek, 2 września 2022, 11:48
Autor: red
Gmina Świdnica: Pora na naukę
Fot. Gmina Świdnica
– Mam nadzieję, że ten nowoczesny obiekt przysłuży się do osiągnięcia większej ilości stypendiów sportowych w Szkole Podstawowej w Pszennie – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek, podczas gminnych uroczystości związanych z inauguracją nowego roku szkolnego 2022/2023.

Po wakacyjnej przerwie 1874 uczniów w gminie Świdnica rozpoczęło kolejny etap edukacji i powróciło do szkolnych ławek w sześciu szkołach podstawowych i w trzech gminnych przedszkolach.

O kilka miesięcy wcześniej niż pierwotnie zakładano udało się zrealizować przebudowę boiska sportowego w Pszennie. Wykonawcą inwestycji była firma Dabro-Bau Firma Handlowa Paweł Dąbrowski. Nowy obiekt o pow. 1093 m2 posiada boiska do piłki ręcznej, dwa boiska do koszykówki oraz dwa boiska do piłki siatkowej.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przebudowy boiska przy naszej szkole – mówił dyrektor placówki w Pszennie Tadeusz Szarwaryn. W dowód wdzięczności przedstawiciele uczniów wręczyli kwiaty m.in. na ręce wójt gminy Teresy Mazurek, przewodniczącej Rady Gminy Reginy Adamskiej, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Marii Jaworskiej, kierownik działu inwestycji Katarzyny Miłkowskiej oraz wykonawcy inwestycji Pawła Dąbrowskiego. Dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców i wykonawcy udało się zamontować stojak na rowery w sąsiedztwie nowego obiektu – podkreślał dyrektor szkoły.

- Kilkanaście dni temu doświadczyliśmy w naszym regionie intensywnych opadów deszczu i mogę zapewnić, że ten obiekt został solidnie wykonany, a odwodnienie się sprawdziło. Wartość inwestycji opiewa na kwotę 596 426,84 zł i w 90% został dofinansowany z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład. To jedno z trzech zadań, które realizujemy w naszej gminie, bowiem w Grodziszczu przy Szkole Podstawowej trwa budowa sali gimnastycznej, a w Gogołowie budowa remizy strażackiej. Łączna wartość wszystkich 3 inwestycji to 14 978 233,84 zł, przy 9 955 000,00 zł. dofinansowania z Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom życzę owocnego, pełnego sukcesów roku szkolnego 2022/2023 – mówiła wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, podczas inauguracji nowego roku szkolnego w Pszennie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group