Czytających: 1416

Świdnica: Porażka Polonii w ostatnim zimowym sparingu

Sobota, 16 marca 2013, 19:03
Aktualizacja: 19:07
Piłkarze Polonii Świdnica zapisali na swoim koncie porażkę w ostatnim meczu sparingowym przed rozpoczynającą się 23 marca drugą częścią sezonu III–ligi dolnośląsko–lubuskiej. Podopieczni Przemysława Malczyka przegrali 0:3 ze Ślęzą Wrocław.

Spotkanie rozgrywane na sztucznej murawie przy ul. Śląskiej rozpoczęło się pod dyktando miejscowych. Biało-zieloni zdecydowanie zaatakowali przeciwników i stworzyli sobie kilka wybornych okazji. Niestety ani Kopernickiemu, ani Szubie nie udało się pokonać dobrze dysponowanego Gąsiorowskiego. Po mniej więcej 25 minutach w naszych szeregach zaczął panować duży chaos, akcje były coraz mniej składne i do głosu zaczęli dochodzić rywale. W 35. minucie padła pierwsza bramka dla przyjezdnych, którzy wykorzystali duże zamieszanie w naszej szesnastce podczas rzutu rożnego. Po zmianie stron bardzo szybko odpowiedzieć mogli Poloniści, Pietrzykowski znalazł się oko w oko z Gąsiorowskim, ale golkiper Ślęzy efektownie "wyciągnął" futbolówkę spod nóg naszego pomocnika. Po godzinie gry goście prowadzili już różnicą dwóch trafień przeprowadzając składną akcję i nie dając szans stojącemu w naszej bramce Wierzbickiemu. Biało-zieloni próbowali złapać kontakt, aktywny na lewym skrzydle był Kukla, ale brakowało postawienia przysłowiowej kropki nad „i”. Ostatnie słowo należało do przeciwników, którzy na kilka minut przed końcem starcia ustalili końcowy rezultat na 3:0.

Polonia Świdnica – Ślęza Wrocław 0:3 (0:1)

Polonia: Wierzbicki, Chrapek, Lato, P. Salamon, zawodnik testowany, Jaros, G. Borowy, Fojna, Szuba, Sz. Borowy, Kopernicki oraz Bęc, Miętkiewicz, Luber, M. Salamon, Pietrzykowski, Kukla, zawodnik testowany, Klimczak