Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 662
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk/Świdnica: Porody bez bólu – radni zajmą się tym jeszcze raz

Piątek, 27 maja 2011, 19:03
Aktualizacja: 19:29
Autor: KO
Dolny Śląsk/Świdnica: Porody bez bólu – radni zajmą się tym jeszcze raz
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Wczoraj rano, przy okazji Dnia Matki, obwieściliśmy radosną nowinę dla przyszłych mam – wprowadzenie programu specjalnych grantów dla dolnośląskich szpitali, których wykorzystanie umożliwi pokrycie kosztów ponoszonych na wdrożenie porodów ze znieczuleniem i stworzenie szkół rodzenia. I niestety – jeszcze tego samego dnia po południu Sejmik Województwa Dolnośląskiego temat finansowania tego projektu odłożył na później.

Ten program był zawarty w uchwale, która była głosowana przez dolnośląskich radnych. Przyjęto ją jednak z autopoprawką, a to oznacza, że program nie zyskał akceptacji radnych. Jak czytamy na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, projekt ten został czasowo wycofany aby mogły zostać doprecyzowane kryteria, według których szpitale miały otrzymywać niezbędne na ten cel środki pieniężne. Trafi on teraz na jedno z najbliższych posiedzeń zarządu województwa i tam zostanie przeformułowany tak, aby jak najlepiej służyć pacjentom dolnośląskich szpitali.

Marszałek Rafał Jurkowlaniec zapewnił, że ta decyzja nie oznacza obniżenia jakości usług świadczonych w dolnośląskich szpitalach. Program funkcjonuje, a środki na jego finansowanie pojawią się za miesiąc.

- Chcemy mieć stuprocentową pewność, że środki publiczne, które będziemy na ten cel przeznaczać, zostaną rozparcelowane dobrze - uspokajał marszałek.

Projekt wprowadzany przez władze Dolnego Śląska jest pierwszym systemowym rozwiązaniem sprawy znieczuleń w skali kraju. Rocznie na jego realizację powinno zostać przeznaczone 2,5 mln zł. Świdnicki Latawiec jest jednym z trzynastu szpitali na liście.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group