Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 582
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Porozumienie o współpracy policjantów i uczniów klas o profilu mundurowym

Piątek, 15 września 2017, 15:43
Autor: red
Świdnica: Porozumienie o współpracy policjantów i uczniów klas o profilu mundurowym
Fot. KPP Świdnica
Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy oraz Dyrektor III Liceum Ogólnokształcącym podpisali wspólne porozumienie określające zasady współpracy policjantów i uczniów klas mundurowych.

13 września br. w samo południe w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Świdnicy spotkali się Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy podinsp. Andrzej Dobies i Krzysztof Frączek Dyrektor III Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy. Okazją do tego spotkania było uroczyste podpisanie porozumienia określającego zasady współpracy policjantów i uczniów klas mundurowych utworzonych w szkole.

Na podstawie zawartego porozumienia strony, wspólnie będą realizowały zadania na rzecz edukacji i propagowania bezpieczeństwa publicznego, profilaktyki oraz kształtowania postaw patriotycznych i społecznych, w odniesieniu do młodzieży liceum.

Policjanci świdnickiej Komendy oraz uczniowie szkoły zobowiązali się m. in do :
propagowania i kształtowania pozytywnego wizerunku Policji i służb w Policji wśród młodzieży szkolnej,
- zapoznawanie z bieżącą ofertą szkolnictwa i służby w Policji,
- popularyzowanie działań zmierzających do kształtowania świadomości historycznej i patriotycznej młodzieży szkolnej,
- wspieranie i promowanie inicjatyw zmierzających do upowszechniania wśród młodzieży szkolnej tradycji i ceremoniału policyjnego,
- zapoznawanie młodzieży szkolnej z funkcjonowaniem, zadaniami i uprawnieniami Policji, krzewienie właściwych postaw obywatelskich i społecznych.

Policjanci posiadający doświadczenie pedagogiczne będą prowadzili z uczniami lekcje przybliżając młodzieży warsztat pracy stróżów prawa i kształtując umiejętności związane ze specyfiką służby w Policji.

Absolwenci klas policyjnych będą mile widziani w szeregach formacji, a doświadczenia zdobyte podczas trzyletniej nauki z pewnością pozytywnie wpłyną na pracę zawodową w policyjnym mundurze.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group