Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Porządki nad Bystrzycą

Sobota, 14 maja 2016, 10:44
Autor: opr. red.
Świdnica: Porządki nad Bystrzycą
Fot. użyczone
Rozpoczęły się prace porządkowe nad brzegami rzeki Bystrzycy, co jest efektem niedawno podpisanego przez miasto porozumienia z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

W celu wykonywania prac porządkowych RZGW, jako administrator rzeki, wyraziło zgodę na dysponowanie przez miasto gruntem będącym w ich zarządzie. Ustalono zasady współdziałania przy realizacji zadania, którego celem jest utrzymanie czystości oraz prawidłowego stanu technicznego rzeki Bystrzycy.

Wyłoniona w drodze zapytania ofertowego „Farma Miejska” dbać będzie o czystość brzegów rzeki do końca listopada br. Koszt tego zadania to 58 tys. zł.

Zgodnie z zatwierdzonym na miesiąc maj harmonogramem, zaczęto od usuwania samosiewów młodych drzew i krzewów oraz koszenia trawy i porostów, od mostu przy ul. Wodnej w kierunku ulicy Westerplatte, następnie w kierunku ulicy Wrocławskiej. Dwukrotnie w ciągu miesiąca teren ten zostanie także oczyszczony z odpadów komunalnych i innych nieczystości.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej odpowiedzialny będzie za wykonanie prac związanych z oczyszczaniem koryta rzeki Bystrzycy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group