Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1000
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zastruże: Posadzili dąb na pamiątkę

Sobota, 4 czerwca 2016, 8:22
Autor: red
Uroczystą mszą świętą oraz szkolną akademią społeczność Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu uczciła dzień patrona.

Odświętnie ubrani uczniowie i nauczyciele oraz zaproszeni goście stanęli w apelowym szyku, w środę, 1 czerwca, by uczcić to wyjątkowe wydarzenie.

Były liczne gratulacje i życzenia, podziękowania dla zaproszonych gości oraz symboliczne wkopanie nowego dębu.
- Praca z młodym człowiekiem to nie tylko przekazywanie wiedzy i wyposażenie go we wszelkie niezbędne umiejętności, ale również pomoc w wyborze właściwej drogi rozwoju i wskazanie uniwersalnych wartości. W dniu tak szczególnego jubileuszu składam serdeczne życzenia dla grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej w Zastrużu. Niech stale towarzyszy Wam zapał w pracy wychowawczej i pedagogicznej. Społeczności uczniowskiej zaś pragniemy życzyć, aby zawsze potrafili odnaleźć prawdziwą przyjemność w zgłębianiu wiedzy i doskonaleniu umiejętności. Wszystkim dzieciom z okazji Dnia Dziecka składamy najlepsze życzenia, samych serdeczności i dużo uśmiechu na twarzy. Oby dzień dziecka trwał w kalendarzu przez 365 dni w roku - gratulacje na ręce dyrektor placówki w Zastrużu Krystyny Wardach składali burmistrz Leszek Michalak i Roman Konieczny przewodniczący Rady Miejskiej.

Szkolna uroczystość w Zastrużu była również okazją do złożenia gratulacji całemu gronu pedagogicznemu. Dyrektor szkoły Krystyna Wardach wyjątkowe podziękowania złożyła na ręce burmistrza Leszka Michalaka za wspieranie szkolnej placówki oraz Marii Bal byłej dyrektorki szkoły w Zastrużu.
- To dla mnie szczególne podziękowanie, bo Szkoła Podstawowa w Zastrużu zawsze była i będzie bliska mojemu sercu. Cieszę się, że dziś znów mogę poczuć tą niesamowitą atmosferę. Serdecznie dziękuję - mówiła wzruszonym głosem Maria Bal, która pełniła funkcję dyrektora szkoły w Zastrużu w latach 1986-2002.

Na pamiątkę rocznicy nadania imienia Astrid Lindgren placówce w Zastrużu posadzono dąb imienia Marii Bal. Był to hołd dla byłej dyrektorki szkoły i aktywnej działaczki społecznej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group