Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1040
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Posadzili drzewa

Wtorek, 24 grudnia 2019, 7:12
Aktualizacja: 10:13
Autor: red
Żarów: Posadzili drzewa
Fot. UM Żarów
Kilkadziesiąt nowych drzew zostało kilka dni temu posadzonych przy ul. Krasińskiego oraz Armii Krajowej w Żarowie.

Nasadzenia pojawiły się przy ścieżce rowerowej na ul. Krasińskiego oraz przy ul. Armii Krajowej na wyjeździe w kierunku Bożanowa. Nowe drzewa i rośliny upiększają nasze miasto i gminę. Wpływają pozytywnie na poprawę wizerunku miejsca, w którym żyjemy i pracujemy.

– Łącznie na tym terenie posadziliśmy 40 nowych drzew. Przy ul. Krasińskiego w Żarowie posadziliśmy 10 sztuk robinii akacjowej, 10 sztuk miłorząbu dwuklapowego, 10 sztuk klonu czerwonego oraz 10 sztuk dębu błotnego. Przy wyjeździe w kierunku Bożanowa, na ul. Armii Krajowej zostały posadzone 3 sztuki lip. Nasadzenia wykonywane są w efekcie zapisów w decyzjach Starosty Świdnickiego zezwalających na usunięcie drzew, które uzależniały usunięcie od wykonania nasadzeń zastępczych. Koszt wykonania nasadzeń wynosi 12.900,00 złotych – mówi Piotr Weiland kierownik Referatu Komunalnego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Nowe drzewa liściaste i iglaste oraz kilkadziesiąt nowych krzewów zostało w tym roku posadzonych również przy ul. Zamkowej w Żarowie. W ramach prac przy zagospodarowaniu przestrzeni przy budynku Urzędu Miejskiego oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarowie utworzono zielony skwer z krzewami zimozielonymi i kwiatami niesezonowymi. Zasadzono 9 drzew trwałych przed budynkiem: 5 brzóz pendula i 4 klony platanolistne czerwone. Ponadto w ramach rewitalizacji, wokół całego budynku nasadzonych zostało kilkadziesiąt nowych krzewów i drzew.

O nowe drzewa wzbogacił się także zielony skwer przy basenie na żarowskim osiedlu oraz teren przy skałce w Wierzbnej. 100 sadzonek nowych drzew podarowała mieszkańcom żarowska firma Electrolux Poland, w związku z obchodami 100-lecia istnienia firmy Electrolux. Drzewa posadzone zostały również na terenie po byłym składowisku – 50 sztuk brzozy brodawkowatej, a na żarowskim cmentarzu zasadzono 50 sztuk tui szmaragd i brabant.

W przyszłym roku na terenie miasta powstaną również zielone przystanki i łąki kwietne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group