Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 546
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Posłowie składają wnioski

Czwartek, 5 listopada 2020, 7:21
Aktualizacja: 9:22
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Posłowie składają wnioski
Fot. UM Świdnica
Posłowie Katarzyna Mrzygłocka z Koalicji Obywatelskiej oraz Krzysztof Śmiszek z Lewicy złożą w najbliższych dniach propozycje zmian do budżetu państwa na 2021 rok. Zawierać one będą m.in. postulaty zgłaszane przez świdnicki samorząd, dotyczące budowy południowej obwodnicy miasta oraz dodatkowych środków na remont ołtarza głównego w katedrze.

Posłowie zadeklarowali swoje wsparcie w pozyskaniu funduszy na inwestycje w Świdnicy, których bez wsparcia państwa nie uda się zrealizować. Pierwszą z nich jest budowa południowej obwodnicy miasta. Zadanie to ma ogromną wagę w wykluczeniu ruchu tranzytowego z miasta. Gmina od wielu lat czyni starania polegające (obok przedmiotowej inwestycji stanowiącej zasadniczy element planowanego układu drogowego) na budowie tzw. małej obwodnicy Świdnicy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 382 (Stanowice - Świdnica - Dzierżoniów - Ząbkowice Śląskie - Paczków - granica państwa) pomiędzy Słotwiną a Komorowem oraz drogi powiatowej nr 3396D na odcinku pomiędzy drogą krajową nr 5 a drogą wojewódzką nr 382 i ul. Stęczyńskiego w Świdnicy. Średniodobowy ruch pojazdów w ciągu drogi krajowej nr 35 w obszarze miasta znacznie przewyższa średnią dla sieci dróg krajowych. Obwodnica drogi krajowej nr 35 i drogi wojewódzkiej nr 382 pozwoli przejąć ok. 75% tranzytu prowadzonego obecnie przez centrum Świdnicy. Szacowany koszt inwestycji to około 450 mln. zł.

Drugi wniosek posłów dotyczyć będzie dodatkowych środków na remont ołtarza głównego w świdnickiej katedrze. Pomimo dotacji przyznanych przez POIŚ, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasto Świdnica na prace renowacyjne w świątyni, nie pokryją one kosztów renowacji ołtarza głównego. W sumie potrzeba 6 milionów złotych na dokończenie prac.

Ostateczne decyzje podejmą posłowie w trakcie prac nad budżetem państwa na 2021 rok.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group