Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 936
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Posprzątajmy wieżyczkę – jeszcze raz!

Czwartek, 7 kwietnia 2016, 16:35
Aktualizacja: Piątek, 8 kwietnia 2016, 7:32
Autor: opr.red.
Świdnica: Posprzątajmy wieżyczkę – jeszcze raz!
Fot. nadesłane przez organizatora
Świdnickie Forum Rozwoju po raz kolejny organizuje akcję sprzątania miejsca po zabytkowej altanie w Parku Młodzieżowym przy ul. Armii Krajowej. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę – 9 kwietnia, o godz. 11:00.

Tuż przed trzecią edycją Budżetu Obywatelskiego, w ramach którego będzie można oddać głos na projekt rewitalizacji altany w Parku Młodzieżowym (lista ogólnomiejska- projekt nr 4), zostanie zorganizowane wydarzenie mające na celu uporządkowania terenu, na którym znajdowała się w przeszłości zabytkowa „wieżyczka”.

Podobnie jak w zeszłym roku, świdniczanie- zarówno ci najmłodsi, jak i o wiele starsi wspólnie zadbają o miejsce szczególne w naszym mieście. Teren dawnej altany wraz z kompleksem dwóch fontann zdobionymi balustradami oraz schodami w formie półkoli był niegdyś wizytówką miasta. Spotykali się tutaj świdniczanie przed wojną, jak i po. Teren, gdzie stała altana jest ponadto fragmentem umocnień i fortyfikacji dawnej Twierdzy Świdnickiej.

Organizatorzy zapewniają niezbędne do prac narzędzia – sekatory, rękawice, worki itp. Podczas akcji będzie również skromny poczęstunek, jak i zagwarantowane napoje. Po zakończeniu prac, chętni wezmą udział we wspinaczce drzewnej. Każdy uczestnik otrzyma także pocztówkę z widokiem altany w latach 1910-1915. Zapraszamy wszystkich świdniczan do wspólnej akcji!

przygotował: Maciej Paluch

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group