Środa, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 1208
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Świebodzice: Posprzątali park

Poniedziałek, 20 czerwca 2022, 9:34
Aktualizacja: 14:35
Autor: red
Wałbrzych/Świebodzice: Posprzątali park
Fot. UM Świebodzice
Znacznie mniejsze zaśmiecenie dróg i ścieżek Książańskiego Parku Krajobrazowego, które obserwujemy z roku na rok to efekt nie tylko zmieniającej się świadomości mieszkańców, ale również wydarzeń takich, jak sobotnia (18 czerwca) akcja Stowarzyszenia Czysty Wałbrzych.

Organizowaną po raz trzeci inicjatywę pn. SprzątnijMy Park Książański patronatem objęli Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga oraz Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Pomimo trwającego długiego weekendu frekwencja tego dnia dopisała, a pogoda była idealna. W wydarzeniu uczestniczyli mieszkańcy Świebodzic i Wałbrzycha, pracownicy Urzędu Miejskiego, spółki ZGK w Świebodzicach oraz przedstawiciele: Klubu Senior +, stowarzyszenia Senior Aktywny Obywatel, Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzicach. Pojawili się również wolontariusze z miast ościennych.

Jak co roku każdy uczestnik akcji został zaopatrzony w potrzebne akcesoria, natomiast miłą niespodzianką była ekologiczna torba-plecak. WPWiK Wałbrzych zapewniły wodę pitną z miętą oraz cytryną i każdy uczestnik mógł nią napełnić butelkę lub bidon.
Świebodzicka grupa na czele z przewodnikiem w dobrym humorze, jak co roku sprzątała trasę „Dolina Różaneczników”. Okazało się, że faktycznie śmieci jest zdecydowanie mniej, jednak nadal można znaleźć sporo butelek szklanych, plastikowych, metalowych puszek i foliowych opakowań. Natomiast pracownicy Spółki ZGK Świebodzice porządkowali tereny wokół Jeziora Daisy.

Tradycyjnie już, na zakończenie dla uczestników akcji w Amfiteatrze przy Zamku Książ odbył się poczęstunek, ognisko, gry i zabawy, a także loteria z nagrodami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group