Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 530
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Poświęcony i gotowy do akcji

Wtorek, 8 grudnia 2015, 6:50
Autor: opr.red.
Żarów: Poświęcony i gotowy do akcji
Fot. www.um.zarow.pl
To była historyczna chwila dla druhów z żarowskiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Nowy samochód strażacki Mercedes Atego w sobotę, 5 grudnia został już oficjalnie oddany do służby strażakom. Od dziś to najnowocześniejszy nabytek druhów w całej gminie Żarów.

Samochód uroczyście poświęcił nie tylko proboszcz parafii w Żarowie ksiądz dziekan Piotr Ważydrąg, ale również sami strażacy. Klucze do wozu burmistrz Leszek Michalak przekazał na ręce komendanta gminnego Ireneusza Zadylaka oraz druha Janusza Przybyłowicza. - Nowy samochód, który trafił do druhów z Żarowa to nie tylko lepsze wyposażenie, dziś niezbędne w działaniach ratowniczo-gaśniczych, ale przede wszystkim sygnał, że jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej na terenie naszej gminy są coraz lepiej przygotowane do pełnienia swoich funkcji. Oby ten samochód służył Waszej jednostce i naszej społeczności przez długie lata - gratulował strażakom z żarowskiej jednostki strażackiej burmistrz Leszek Michalak.

Na takie strażackie "cacko" strażacy z Żarowa czekali wiele lat. I doczekali się. - To dla nas wielki dzień. Włożyliśmy wiele wysiłku i pracy, aby doczekać tak wspaniałej chwili. Serdecznie dziękujemy burmistrzowi Leszkowi Michalakowi, który z determinacją i wielkim uporem zabiegał o dodatkowe pieniądze na zakup naszego wozu oraz wszystkim zaangażowanym i życzliwym osobom. Nigdy nie wątpiliśmy w to, że takich ludzi w gminie Żarów nie brakuje - tak za świąteczny podarunek w imieniu druhów dziękował komendant gminny Ireneusz Zadylak.

Rodzicami chrzestnymi nowego Mercedesa Atego zostali Lilla Gruntkowska była burmistrz Żarowa i radny Rady Miejskiej Waldemar Ganczarek. Wóz otrzymał imię "JANUSZ". - Z woli ludu strażackiego, tutejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej nadaję Ci imię "Janusz". Działaj sprawnie, gaś skutecznie i rozsławiaj Żarów na całą okolicę - wygłosiła oficjalną formułę Lilla Gruntkowska matka chrzestna bojowego wozu. Jak przystało na tradycje nowy pojazd został ochrzczony szampanem. - Należało Wam się to auto. I jestem przekonany, że ten pierwszy nowy samochód, który do Was trafił będzie pomagał skuteczniej nieść pomoc - tak podsumował swoje wystąpienie komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy Tomasz Szuszwalak.

Nowy Mercedes Atego z napędem 4x4 kosztował prawie 700 tysięcy złotych. Jego zakup został sfinansowany ze środków budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group