Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pożarzysko: Poświęcony i gotowy do akcji

Środa, 6 grudnia 2017, 17:35
Autor: red
Pożarzysko: Poświęcony i gotowy do akcji
Fot. UM Żarów
To była historyczna chwila dla druhów z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Pożarzysku. Nowy wóz ratowniczo–gaśniczy MAN w sobotę, został już oficjalnie oddany do służby strażakom. Od dziś to kolejny nowoczesny nabytek druhów w całej gminie Żarów.

Samochód uroczyście poświęcił proboszcz parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Bukowie ksiądz Mariusz Walas. Klucze do wozu oraz dokumenty samochodu na ręce druhów z OSP Pożarzysko przekazali burmistrz Leszek Michalak oraz Tomasz Szuszwalak komendant PSP w Świdnicy.
- Nowy samochód, który trafił do druhów z Pożarzyska to nie tylko lepsze wyposażenie, dziś niezbędne w działaniach ratowniczo-gaśniczych, ale przede wszystkim sygnał, że jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej na terenie naszej gminy są coraz lepiej przygotowane do pełnienia swoich funkcji. Oby ten samochód służył Waszej jednostce i naszej społeczności przez długie lata. Opiekujcie się nim, tak jakby to była Wasze najmniejsze dziecko - gratulował strażakom z jednostki strażackiej w Pożarzysku burmistrz Leszek Michalak.

Na takie strażackie "cacko" druhowie z Pożarzyska czekali wiele lat. I doczekali się. W podziękowaniu za nowy nabytek strażacy przekazali na ręce burmistrza Leszka Michalaka pamiątkową tablicę z napisem: "Podziękowanie dla Burmistrza Gminy Żarów za wkład włożony w rozwój ochrony przeciwpożarowej Gminy Żarów i jednostki OSP Pożarzysko".
- To dla nas wielki dzień. Włożyliśmy wiele wysiłku i pracy, aby doczekać tak wspaniałej chwili. Serdecznie dziękujemy burmistrzowi Leszkowi Michalakowi, który z determinacją i wielkim uporem zabiegał o dodatkowe pieniądze na zakup naszego wozu oraz wszystkim zaangażowanym i życzliwym osobom - tak za świąteczny podarunek w imieniu druhów dziękował Łukasz Brańka naczelnik OSP Pożarzysko.

Podczas uroczystości poświęcenia nowego wozu strażacy odznaczyli także wieloletniego druha Henryka Warchoła, przekazując na jego ręce pamiątkową statuetkę Świętego Floriana.

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu MAN TGM 18 o mocy 340 KM kosztował 761.000.00 złotych. Jego zakup został sfinansowany ze środków ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu gminy Żarów. Został zakupiony w ramach projektu "Zakup sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii celem wsparcia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych - projekt partnerski gmin pod przewodnictwem Gminy Świdnica".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group