Poniedziałek, 27 marca
Imieniny: Jana, Lidii
Czytających: 746
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Poszukują chętnych

Środa, 16 lutego 2022, 17:24
Autor: red
Świdnica: Poszukują chętnych
Fot. UM Świdnica
Trwa nabór do Rady Sportu w Świdnicy.

Upłynęła kolejna trzyletnia kadencja Rady Sportu w Świdnicy. W 2015 roku decyzją prezydent miasta, Beaty Moskal-Słaniewskiej powołana została ona jako ciało opiniodawczo - doradcze w sprawach z zakresu kultury fizycznej. Obecnie trwa nabór nowych jej członków. Spośród organizacji sportowych działających na terenie miasta każda może zgłosić jednego kandydata. Ostatecznego wyboru dziewięcioosobowego jej składu dokona prezydent miasta, po czym rada ze swego grona wybierze przewodniczącego.

- Do współpracy zapraszamy osoby, które od lat są związane ze świdnickim sportem i to z różnych dyscyplin. Chcemy bazować na ich doświadczeniu i wiedzy przy planowaniu działań w zakresie rozwoju sportu w mieście - dodaje Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Będzie to zespół o charakterze opiniodawczym i konsultacyjnym. Jego członkowie będą pełnić swoje funkcje społecznie. Do zadań rady należeć będzie w szczególności opiniowanie strategii rozwoju Świdnicy w zakresie kultury fizycznej, budżetu miasta w części dotyczącej sportu, projektowanie programów rozwoju bazy sportowej, uchwał dotyczących rozwoju kultury fizycznej, tworzenie wniosków dotyczących przyznania stypendiów, nagród i wyróżnień zawodnikom i trenerom ze stowarzyszeń sportowych. Z radą konsultowane będą plany imprez sportowych i rekreacyjnych organizowanych w mieście.

Termin zgłaszania kandydatów upływa 23 lutego br. Arkusz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.um.swidnica.pl oraz mailowo - j.brzostowski@um.swidnica.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group