Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 780
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Poszukują rozwiązań

Niedziela, 27 lutego 2022, 7:47
Aktualizacja: 11:48
Autor: red
Świebodzice: Poszukują rozwiązań
Fot. UM Świebodzice
Czwartek 24 luty był dniem podczas, którego w sali posiedzeń Ratusza Miejskiego w Świebodzicach trwały konstruktywne rozmowy Burmistrza Miasta Pawła Ozgi, Zastępcy Burmistrza Tobiasza Wysoczańskiego, Dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Lidii Markowskiej, projektanta, przedstawiciela firmy Multiconsult, Burmistrza Miasta Strzegomia Zbigniewa Suchyty, Zastępcy Wójta Strzegomia Tomasza Marczaka, Wójta Gminy Dobromierz Jerzego Ulbina, Sołtysa Gminy Dobromierz Elwiry Kirklo–Rusek, Sołtysa Olszan Stanisławy Górskiej, Przedstawicieli Komitetu Społecznego ds. budowy drogi S5 Sobótka–Bolków oraz Mieszkańców Olszan.

Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Mieszkańców Cierni i miało na celu przeanalizowanie przedstawionego przez nich wariantu społecznego przebiegu drogi.

Uczestników spotkania powitał Burmistrz Miasta Paweł Ozga, dziękując wszystkim za udział, informując, że w rozmowach miał uczestniczyć Sekretarz Stanu Wiceminister ds. Odnawialnych Żródeł Energii Ireneusz Zyska, jednak ze względu na obowiązki służbowe nie mógł dotrzeć do Ratusza.

Jak już wcześniej informowaliśmy przebieg drogi S5 ma ścisły związek z życiem mieszkańców Cierni, Dobromierza i Strzegomia. Czwartkowe spotkanie miało na celu poszukiwanie najlepszych, optymalnych rozwiązań dla Mieszkańców, tak aby budowa drogi nie wpływała negatywnie na jakość ich życia, uprawę pól, wypoczynek. Ważnymi kwestiami są: bliskość zabudowy, przebieg linii wysokiego napięcia, czy jak w przypadku Świebodzic bliskość położenia oczyszczalni.

Analizowano dogłębnie parametry techniczne, które mają najistotniejszy wpływ przy budowie drogi. Dlatego też podczas spotkania bardzo ważna była obecność Mieszkańców i wsłuchanie się w ich głos.

Jak podkreślali Burmistrz Miasta Paweł Ozga wraz z Zastępcą Burmistrza Miasta Tobiaszem Wysoczańskim, Włodarzami ościennych Miast i Gmin oraz Sołtysami najważniejszy przy budowie drogi jest Mieszkaniec i komfort jego życia, co za tym idzie wypracowanie kompromisu dotyczącego budowy drogi, tak aby przebiegała ona z korzyścią dla wszystkich.

Jak się okazuje nie jest to proste i wymaga jeszcze wiele pracy i dalszych rozmów, dlatego w dniu 21 marca (poniedziałek) odbędzie się kolejne spotkanie z udziałem ww. osób, podczas którego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wraz z firmą Multiconsult przedstawi propozycję niwelety drogi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group