Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 657
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Poszukują wolontariuszy

Niedziela, 7 lipca 2024, 11:56
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 lipca 2024, 13:57
Autor: red
Świebodzice: Poszukują wolontariuszy
Fot. UM Świebodzice
Ruszyła rekrutacja do wolontariatu w Szlachetnej Paczce, jednego z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce.

W tym roku w całej Polsce poszukiwanych jest 9,5 tys. wolontariuszek i wolontariuszy, w tym 766 na Dolnym Śląsku. Bez nich niesienie mądrej pomocy - dopasowanej do konkretnych trudności rodzin, nie będzie możliwe. To właśnie oni docierają do rodzin w potrzebie, samotnych seniorów czy dotkniętym przez los w blisko 700 lokalizacjach w całej Polsce, po to, by pomóc im wyrwać się z pułapki biedy, trudności i bezsilności i odzyskać nadzieję, godność, poczucie bycia ważnym.

Wolontariat w Szlachetnej Paczce to propozycja dla osób, które chcą widzieć realne efekty swoich działań: to zapas żywności, który do kilku tygodni po Twoim spotkaniu z rodziną pani Beaty trafi na ich półki. To nadzieja i wdzięczność starszej pani Zofii, która po spotkaniu z Tobą wie, że jest na świecie ktoś, kto interesuje się jej losem. Wolontariusz może zyskać przy tym nie tylko satysfakcję i radość z niesienia pomocy, ale także możliwość zdobycia kluczowych kompetencji cenionych na rynku pracy – m.in. komunikacyjnych czy interpersonalnych.

To już 24. edycja Szlachetnej Paczki. Tylko w ubiegłym roku dotarła ona do 17 012 rodzin w całej Polsce dzięki ponad 12 tys. wolontariuszek i wolontariuszy, a wartość pomocy materialnej przygotowanej przez darczyńców wyniosła ponad 74 mln zł.

By dołączyć do wolontariatu w Szlachetnej Paczce wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie www.szlachetnapaczka.pl, odbyć rozmowę z rekruterem, podpisać umowę i uczestniczyć we wdrożeniu przygotowującym do działania w swojej roli. Zmień świat na dobre. Wyślij zgłoszenie już teraz!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group