Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Milikowice: Potrzebna pomoc

Niedziela, 16 maja 2021, 13:53
Autor: red
Milikowice: Potrzebna pomoc
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Karolinka Gładka z Milikowic jest uczennicą drugiej klasy szkoły podstawowej. Uwielbia się bawić, jeździć na rowerze i rolkach, ma mnóstwo pomysłów i marzeń. Niestety, jej dzieciństwo zaburzyła choroba. Dziewczynka walczy z nowotworem. Rodzina i przyjaciele jednoczą siły, by wesprzeć Karolinkę i jej rodzinę w tej nierównej walce. Trwa zbiórka środków na leczenie dziecka.

Karolinka ma 9 lat. Do niedawna była wesołą, uśmiechniętą dziewczynką. Zawsze pierwsza do zabawy – na podwórku, na rowerze, chłonęła świat z radosnym błyskiem w oczach. Życie jej rodziny toczyło się zwykłym, spokojnym rytmem.

Niestety, dziewczynka zachorowała. W trakcie leczenia węzłów chłonnych na szyi dziecka pojawił się mały guz. Po serii badań okazało się, że jest to nowotwór, złośliwy mięsak, Sarcoma Ewing. Przy tym typie nowotworu ważne jest jak najwcześniejsze rozpoznanie choroby, zanim wystąpią przerzuty na inne organy. Daje to większe szanse na wyleczenie i zmniejsza ryzyko nawrotu nowotworu.

Dzieciństwo Karolinki w jednej chwili przeniosło się na oddział onkologiczny. Od tamtej pory szpital, sprzęt medyczny stały się jej codziennością.

Karolinka przeszła operację wycięcia guza. Jest w trakcie chemioterapii. Kolejne cykle wyniszczają jej ciałko, chemia sieje spustoszenie w organizmie. Czeka ją jeszcze radioterapia. Mimo to nie narzeka, walczy i nie poddaje się.

Rodzina i przyjaciele zakasali rękawy i wspierają rodzinę, jak mogą w tej nierównej walce. Zbierają środki na lekarstwa, dojazdy do szpitala oraz inne niezbędne w leczeniu rzeczy. Koszty leczenia przewyższają możliwości finansowe rodziny Karolinki.

Dziewczynkę można wesprzeć, przekazując darowiznę na subkonto dziewczynki
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
nr konta:
11 1160 2202 0000 0001 0214 2867
Tytułem: Karolina Gładka

Na profilu społecznościowym na facebooku powstała także grupa licytacyjna, na której każdy może wystawić dany przedmiot. Całkowity dochód z aukcji trafi na konto dziewczynki.
https://www.facebook.com/groups/500094061316380/permalink/500241784634941/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group