Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 554
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powalczą o "International View" podczas 8. "Okiem Młodych"

Wiadomości: Świdnica
Poniedziałek, 7 września 2015, 8:58
Autor: opr.red.
Fot. organizatorzy
Poznaliśmy selekcję Międzynarodowego Konkursu Szkół Filmowych, który rozstrzygnie się podczas 8. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Okiem Młodych" w Świdnicy. O nagrodę powalczy 6 filmów z Czech, Polski, Słowacji i Węgier.

Obrazy biorące udział w konkursie dla szkół filmowych mają szansę na zdobycie *statuetki "International View" *oraz *ufundowanej przez Dolnośląską Szkołę Wyższą nagrody w wysokości 3000 złotych.

Finalistami międzynarodowego konkursu zostały:* "Potrzyj o ścianę" ("Proti Srsti"/"Rub Against The Wall") Márii Rumanovej z VŠMU w Bratysławie, "Wielkie emocje Igora" ("Igorovo velke dojeti") Jan Strejcovskego z FAMU w Pradze, "Drugie piętro" ("2.em") Hajni Kis oraz "Oni" ("Azok") Krisztiny Meggyes z SZFE w Budapeszcie, "Debiut - miłość" Sylwii Rosak z WRiTV im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a także "Dokument" Marcina Podolca z PWSFTviT w Łodzi.

Zwycięzców poznamy ostatniego dnia Festiwalu, którego tegoroczna edycja będzie mieć miejsce w Świdnicy między 21 a 27 września. Na 8. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Wrocławska Fundacja Filmowa.

Więcej szczegółów na www.OkiemMlodych.pl oraz na stronach Okiem Młodych na Facebooku i Instagramie .

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group