Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 652
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stary Jaworów: Powalczą o wyjazd

Piątek, 7 kwietnia 2023, 15:25
Autor: red
Stary Jaworów: Powalczą o wyjazd
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starym Jaworowie będą reprezentować gminę w finale konkursu wiedzy o Unii Europejskiej, organizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Szlakiem Granitu”. Drużyna wyprzedziła reprezentację szkoły w Jaworzynie Śląskiej tylko… o jeden punkt.

W poniedziałek, 3 kwietnia odbył się etap gminny konkursu wiedzy o Unii Europejskiej. Wzięły w nim udział 3-osobowe reprezentacje wszystkich trzech szkół podstawowych z naszej gminy – Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Jaworzynie Śląskiej, Szkoły Podstawowej im. Świętego Mikołaja w Pastuchowie oraz Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Starym Jaworowie. Przypomnijmy, że reprezentantów poszczególnych placówek wyłoniły eliminacje szkolne, jakie przeprowadzono 3 marca.

W etapie gminnym uczniowie mieli za zadanie rozwiązać interaktywny test składający się z 50 pytań. Po podliczeniu punktów I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Starym Jaworowie i to ona będzie reprezentować gminę w finale. Zwycięzcy odpowiedzieli poprawnie na 46 pytań. Tylko punkt mniej zdobyli uczniowie szkoły w Jaworzynie Śląskiej. Reprezentanci szkoły w Pastuchowie zdobyli 39 punktów.

Finał konkursu odbędzie się 7 czerwca w Szkole Podstawowej w Roztoce. Nagrodą za zwycięstwo będzie wyjazd do Brukseli. Powalczą o nie Jakub Krawczyk, Paweł Kowalski, Wojciech Żołnierek ze Starego Jaworowa.

Trzymamy kciuki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group