Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 1011
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Powalczą zdalnie

Środa, 9 grudnia 2020, 11:45
Autor: red
Świdnica: Powalczą zdalnie
Fot. UM Świdnica
Szkoły pozostają zamknięte, ale uczestnicy konkursu Zalogowani nie zwalniają tempa – zaczęli poznawać świdnickie firmy, uczestnicząc w e–wycieczkach, a już wkrótce wezmą udział w zdalnych warsztatach z doradztwa zawodowego.

– Ograniczenia wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa zmusiły nas do przeprojektowania formuły konkursu. Nie chcemy, żeby Zalogowani stracili najbliższe tygodnie (a może nawet miesiące), dlatego postanowiliśmy, że do czasu powrotu uczniów do szkół zajęcia w ramach konkursu będą odbywać się zdalnie – mówi Anna Skrzypacz, dyrektor Wydziału Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Zarówno wizyty w lokalnych firmach, jak i warsztaty z doradztwa zawodowego będą miały formę wideokonferencji prowadzonych przy użyciu bezpłatnej aplikacji Google Meet. Na potrzeby nowej formuły konkursu udostępniono specjalny adres e-mail: pani.zalogowana@gmail.com, pod którym uczniowie mogą zadawać pytania organizatorom oraz uzyskać pomoc we wszystkich kwestiach związanych z projektem.

– Mamy nadzieję, że nowa forma konkursu przypadnie uczniom do gustu. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu, dlatego bardzo liczymy na to, że już niebawem spotkamy się wszyscy „w realu” – dodaje Anna Skrzypacz.

Zmagania Zalogowanych potrwają do końca roku szkolnego. Uczestnicy konkursu, oprócz wzięcia udziału we wspomnianych wyżej wizytach w firmach i warsztatach z doradztwa zawodowego, sprawdzą również swoją wiedzę na temat lokalnego rynku pracy, rozwiązując e-bonusy i testy wiedzy o firmach, zmierzą się w miejskiej grze biznesowej i zaprezentują przed komisją konkursową swój pomysł na biznes w Świdnicy. Na najlepszych, jak co roku, czekać będą atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe, które zostaną wręczone w czerwcu 2021 roku.

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronach: www.zostancieznami.pl oraz www.facebook.com/zostancieznami.

Wstecz

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group