Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 860
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Powiat gotowy na kryzys

Środa, 30 marca 2011, 15:31
Aktualizacja: 15:32
Autor: red.
powiat świdnicki: Powiat gotowy na kryzys
Fot. SP Świdnica
Jesteśmy gotowi! – zgodnie mówią wszystkie służby, które wzięły udział w zwołanym wczoraj przez starostę Zygmunta Worsę posiedzeniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Komisji Bezpieczeństwa. Wprawdzie spotkanie nie było spowodowane żadnym zagrożeniem czy nagłym zdarzeniem występującym na terenie powiatu świdnickiego, ale było konieczne. Sytuacja kryzysowa czyli np. duży wypadek, powódź czy silne wiatry z opadami przychodzą nagle, a wtedy nie ma już czasu na planowanie.

Załoga Państwowej Straży Pożarnej w stu procentach została przeszkolona w zakresie ratownictwa medycznego i posiada odpowiednie wyposażenie konieczne do niesienia pomocy medycznej. Dzięki temu strażak oprócz gaszenia pożaru może także udzielić poszkodowanym pierwszej pomocy medycznej. Jest to szczególnie ważne w momencie, gdy zastęp straży pojawia się na miejscu zdarzenie wcześniej niż pogotowie ratunkowe.

Tomasz Szuszwalak, komendant powiatowy PSP w Świdnicy, przedstawił także aktualne wyposażenie jednostki w specjalistyczny sprzęt. Samochodów ratowniczych, operacyjnych i samochodów drabin z podnośnikami jest w sumie 15. Ich średnia wieku to ok. 10 lat.

Omówiono także siły policyjne oraz Powiatowy Plan Zarządzania Kryzysowego na ten rok. W kwietniu uaktualnione zostaną także wszystkie telefony do osób, które w momencie sytuacji kryzysowej zajmują się działaniami w zespole.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group