Poniedziałek, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 646
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Warszawa: Powiat świdnicki widoczny na piłkarskiej mapie Polski

Wtorek, 1 marca 2011, 14:38
Aktualizacja: 0:32
Autor: red.
Warszawa: Powiat świdnicki widoczny na piłkarskiej mapie Polski
Fot. użyczone
Drużyna powiatu świdnickiego wróciła z pucharem z Warszawy. Nasi piłkarze zajęli drugie miejsce w IV Międzynarodowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Warszawy Hanny Gronkiewicz–Waltz. Turniej rozegrano w ubiegłą sobotę i niedzielę.

Tak dobry rezultat zaskoczył nas samych, ponieważ wystąpiliśmy w niepełnym składzie. Wynik też był sporą niespodzianką dla organizatorów GKP Targówek oraz innych uczestników turnieju. Największe wrażenia zrobiła nasza wygrana z uchodzącą za faworyta drużyną CBŚ, z którą zwyciężyliśmy 6:0Ireneusz Pałac, na co dzień zastępca prezydenta Świdnicy.

Oprócz pucharu za drugie miejsce miano najlepszego zawodnika turnieju otrzymał piłkarz reprezentacji naszego powiatu – Wiesław Witkowski.

Wśród 20 startujących w turnieju drużyn było bardzo wielu znakomitych piłkarzy, dlatego bardzo cieszy mnie to indywidualne wyróżnienie. Podczas meczu strzeliłem kilka efektownych bramek i pewnie temu zawdzięczam ocenę sędziów – mówi Wiesław Witkowski, wiceburmistrz Strzegomia.

To nie jedyny sukces reprezentacji powiatu świdnickiego. Kilka tygodni temu nasi samorządowcy zajęli trzecie miejsce w mistrzostwach Dolnego Śląska. – Takie zmagania traktujemy jako dobrą zabawę, ale gra jest jak najbardziej na serio. Co tydzień się spotykamy i trenujemy. Wyjazdowa mecze to okazja do połączenia naszych zainteresowań z promocją miast i miejsc, w których pracujemy – dodaje wiceprezydent Pałac.

W IV Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Warszawy wzięli udział zawodnicy powyżej 35. roku życia. Byli to przedstawiciele głównie służb mundurowych, ale też samorządów. W barwach reprezentacji powiatu świdnickiego zagrali m. in. Ireneusz Pałac, wiceprezydent Świdnicy, Wiesław Witkowski, wiceburmistrz Strzegomia, Robert Kaśków, radny Rady Miejskiej Żarowa, Sebastian Grajaszek, radny Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej oraz byli piłkarze AKS-u Strzegom: Leszek Niepsuj i Mariusz Kowalski. Wyjazd na turniej do Warszawy uczestnicy sfinansowali sami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group