Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 800
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Powiat wspiera działalność mieszkania treningowego w Świdnicy

Czwartek, 14 sierpnia 2014, 12:34
Aktualizacja: 12:35
Autor: red.
Świdnica: Powiat wspiera działalność mieszkania treningowego w Świdnicy
Fot. Starostwo Powiatowe
W lipcu br. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdnicy uruchomiło mieszkanie treningowe dla swoich podopiecznych. Dzięki temu osoby niepełnosprawne będą przygotowywały się do samodzielnego życia. Powiat Świdnicki wspiera bieżącą działalność mieszkania treningowego.

W wyniku rozstrzygniętego konkursu pn. „Przeprowadzenie na terenie Powiatu Świdnickiego działań treningowych zmierzających do usamodzielnienia osób niepełnosprawnych intelektualnie” Powiat powierzył realizację tego zadania Polskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdnicy przekazując w roku bieżącym na ten cel kwotę 21 tys. zł. Bez tej pomocy funkcjonowanie mieszkania byłoby niemożliwe. Jestem przekonana, że udzielone przez powiat wsparcie przyczyni się do poprawy warunków życia osób niepełnosprawnych – mówiła podczas spotkania z mieszkańcami mieszkania treningowego w Świdnicy Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska. Tygodniowo w mieszkaniu przebywa sześć osób w asyście opiekunów. W sumie programem objęte są 32 osoby. Każda osoba niepełnosprawna powtarza kilkakrotnie tygodniowy cykl treningowy. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem pierwszych efektów. Mieszkańcy podczas naszego spotkania samodzielnie przyjęli nas jako gości, samodzielnie otworzyli drzwi domofonem, zaprosili do stołu, poczęstowali herbatą, ciastem, opowiadali o swoich wrażeniach z pobytu w mieszkaniu i najbliższych planach – wspólnie podkreślają Wicestarosta Alicja Synowska oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Beata Galewska. Mieszkańcy sami opracowali zasady przebywania w mieszkaniu. Uczą się troszczyć nie tylko o siebie, ale także o innych.

Jest to kolejna wspólna inicjatywa z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdnicy, z którym współpraca przebiega na bardzo wysokim poziomie.

(Starostwo Powiatowe)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group