Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 946
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Powiatowy konkurs piosenki angielskiej

Poniedziałek, 26 maja 2014, 20:33
Aktualizacja: 20:36
Autor: red.
Świdnica: Powiatowy konkurs piosenki angielskiej
Fot. użyczone
21 maja w Świdnickim Ośrodku Kultury odbył się V Międzyszkolny Konkurs Piosenki w Języku Angielskim organizowany przez nauczycieli i uczniów Gimnazjum nr 1 w Świdnicy pod patronatem Prezydenta Miasta Świdnicy.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, w tegorocznej edycji wzięło udział aż 95 uczniów z 17 szkół. W konkursie brali udział soliści i zespoły. Jury w składzie: p. A. Wojas- nauczyciel j. angielskiego z I LO , p. A. Kozłowska i p. H. Graczyk- ekspertki w dziedzinie muzyki przyznało nagrody:

- w kategorii soliści:
I miejsce- Justyna Majborska ( SP w Jaworzynie Śl.) i Aleksandra Zięba (Gimnazjum nr 1 w Świdnicy)
II miejsce- Kaja Wasilewska ( SP w Jaworzynie Śl.) i Joanna Mirowska (Gimnazjum nr 1 w Świebodzicach)
III miejsce- Natalia Petryków ( SP w Marcinowicach) i Marta Nowicka (Gimnazjum w Witoszowie),

ze względu na szczególnie wysoki poziom prezentacji solistów jury przyznało dwie dodatkowe nagrody: Klaudii Zyska z Gimnazjum w Witoszowie oraz Martynie Proniewicz z Gimnazjum w Żarowie
- w kategorii zespoły:
I miejsce- Róża Konior i Weronika Wąsowska ( SP 5 w Świdnicy) i Anna Potoczna, Marta Kurzeja, Wiktor Dąbrowa i Martyna Proniewicz ( Gimnazjum w Żarowie)
II miejsce- Wiktoria Miranowicz, Kinga Półtorak, Anna Natanek, Julia Pasternak (SP Lutomia) i Żaneta Dudka, Agnieszka Filipiak, Natalia Wawrzykowska, Weronika Kusio, Marika Hopkowicz ( Gimnazjum Lutomia)
III miejsce- Natalia Wajs, Iga Bystrzycka, Katarzyna Całka, Martyna Dymnicka (SP 1 w Świdnicy) i Weroniki Nawrockiej, Aleksandry Zięby, Karoliny Wenerskiej (Gimnazjum nr1 w Świdnicy).

Nagrody ufundowane zostały przez Urząd Miasta Świdnicy, wydawnictwo Pearson oraz p. Beatę Moskal- Słaniewską. Nagrody to talony podarunkowe do EMPIK-u, słowniki, książki w j. angielskim, płyty CD i fiszki do nauki j. angielskiego.

Dodatkowym atutem imprezy jest jej oprawa- słodki poczęstunek i występy przygotowane przez uczniów Gimnazjum nr 1.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group