Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 889
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Powiatowy Punkt Kontroli Autokarów

Wtorek, 21 maja 2013, 10:22
Aktualizacja: 10:23
Autor: red.
Świdnica: Powiatowy Punkt Kontroli Autokarów
Fot. archiwum
Od 1 do 30 czerwca na ul. Esperantystów w Świdnicy – stacja PKN ORLEN będzie działał punkt kontroli autokarów. Codziennie od poniedziałku do niedzieli w godzinach 6.30–8.30 na stacji dyżur pełnić będą policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy dokonają sprawdzenia autokaru wyjeżdżającego na wycieczkę.

Przede wszystkim skontrolowany zostanie stan trzeźwości kierowcy, sprawdzone zostaną uprawnienia do prowadzenia autokarów oraz czy autokar posiada aktualne badania techniczne. Organizatorów wycieczek prosimy o wcześniejsze informowanie policjantów o wyjazdach autokarów.

Od początku maja policjanci Wydziału Ruchu drogowego skontrolowali 85 autokarów, niestety niektóre z nich nie wyjechały z dziećmi na wycieczki z powodu złego stanu technicznego. Kierowcom tych autokarów zatrzymane zostały dowody rejestracyjne.

Powiatowy Punkt Kontroli Autokarów zostaje uruchomiony w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego oraz w celu usprawnienia kontroli dużej ilości autokarów wiozących dzieci na wycieczki w miesiącu czerwcu.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group