Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 1400
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Powiększyła się kolekcja

Środa, 24 sierpnia 2022, 15:20
Autor: red
Świdnica: Powiększyła się kolekcja
Fot. UM Świdnica
Od środy, 24 sierpnia w Informacji Turystycznej do nabycia będzie nowy znaczek turystyczny przedstawiający herb miasta. Tym samym Świdnica może pochwalić się aż siedmioma wzorami znaczków.

To okrągły, drewniany krążek o średnicy 60 mm i grubości 8-10 mm, posiada metalowe oczko do zawieszenia. Jest pamiątką z naturalnego materiału - drewna, wykonany bez użycia barwników, farb, lakierów - jest w 100 % ekologiczny. Produkowany jest ręcznie, każda sztuka jest wyjątkowa. Grafika jest swego rodzaju dziełem sztuki, wypalana jest w wysokiej temperaturze przy pomocy metalowej, grawerowanej matrycy. Znaczek turystyczny przedstawia miejsce, do którego dotarł turysta. Jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu. W żadnym innym miejscu nie można kupić takiego znaczka.

Zapraszamy wszystkich kolekcjonerów tych drewnianych krążków do nabycia znaczka w cenie 8 zł, a wcześniej przede wszystkim do zwiedzenia miasta. Można również kupić inne znaczki: z wizerunkiem Katedry Świdnickiej, Kościoła Pokoju, wieży ratuszowej, Muzeum Dawnego Kupiectwa i rzeźby srającego chłopka oraz nagrodzony w 2019 roku tytułem „Najładniejszego znaczka turystycznego” - znaczek „Świdnica – miasto Czerwonego Barona”.

Informacja Turystyczna (Rynek 39/40) czynna jest codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group