Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 486
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Powitali rok szkolny

Wtorek, 5 września 2017, 15:43
Autor: red
Gmina Świdnica: Powitali rok szkolny
Fot. Gmina Świdnica
Rok szkolny 2017/2018 w sześciu gminnych szkołach podstawowych rozpoczęło 1422 uczniów, z tego w klasach podstawowych 1094, a w klasach gimnazjalnych 328 uczniów.

Do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych łącznie uczęszcza 328 dzieci w wieku 3-6 lat. Gminne uroczystości inaugurujące nowy rok szkolny z udziałem wójt gminy oraz przewodniczącej Rady Gminy Świdnica odbyły się w Grodziszczu.
- Bardzo nam zależy, aby nasze szkoły były bezpieczne i dostosowane do nowoczesnych standardów. Obecnie dobiegają końca prace związane z termomodernizacją dwóch placówek w naszej gminie, tj. w Grodziszczu i w Pszennie. Te chwilowe niedogodności z pewnością zostaną zrekompensowane efektem końcowym. Po 18 letniej przerwie wracają 8-letnie podstawówki, takie które pamiętają Wasi rodzice i dziadkowie. Oprócz zmian w systemie edukacji, szkoła w Grodziszczu ma nowego dyrektora. Po wielu latach pracy, na zasłużoną emeryturę odeszła dyrektor Alicja Lasocka. Po przeprowadzonym konkursie, przez kolejne 5 lat nowym dyrektorem będzie Zbigniew Janus. To dobry menadżer, który sprawdził się przez jako dyr. Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie. Jestem przekonana, że w Szkole im. Jana Pawła II będzie się dużo dobrego działo. Życzę panu dyrektorowi owocnej i dobrej współpracy zarówno z gronem pedagogicznym jak i rodzicami oraz uczniami tej szkoły. Uczniom jak najlepszych wyników – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.

Dyrektor Janus, zapytany jakie są jego pierwsze odczucia z chwilą objęcia stanowiska dyrektora szkoły w Grodziszczu. Udzielił krótkiej odp. Idą zmiany reformy oświaty, dobiega końca termomodernizacja naszej szkoły, nastąpiła zmiana dyrektora, ale patrząc jakiego mamy tu gospodarza gminy, ale i ks. proboszcza, mogę tylko zacytować za Papieżem „Nie lękajcie się”

Zanim jednak uczniowie udali się do swoich klas, wspólnie z rodzicami, nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi modlili się o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Mszy Świętej o godz. 8.00 odprawionej w kościele św. Anny w Grodziszczu przewodniczył ksiądz proboszcz Tadeusz Fuksa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group