Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 915
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Powitali szkołę

Poniedziałek, 2 września 2019, 11:33
Aktualizacja: 12:37
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Powitali szkołę
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Po ponad dwóch miesiącach wakacji szkolny dzwonek znowu rozbrzmiał i przywitał uczniów i nauczycieli, którzy powrócili do szkoły. Zadowoleni i wypoczęci spotkali się ze swoimi szkolnymi kolegami. Ten dzień jest szczególny dla najmłodszych uczniów, którzy po raz pierwszy usiądą w szkolnej ławce, a także ich rodziców.

Nowe otoczenie, nowi koledzy i koleżanki, wreszcie nowa pani i nowe wyzwania… To właśnie uczniowie klas pierwszych byli głównymi bohaterami inauguracji roku szkolnego w szkołach, ale równie serdecznie po wakacjach przywitani zostali wszyscy inni uczniowie starszych klas. W tym roku szkolnym do szkół na terenie gminy uczęszczać będzie 734 uczniów (454 w Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej, 141 w Szkole Podstawowej w Pastuchowie, 139 w Starym Jaworowie). Ponad 230 dzieci będzie natomiast korzystać z opieki przedszkolnej. Naukę i opiekę zapewni im 112 nauczycieli oraz 62 pracowników obsługi.

W rozpoczętym roku szkolnym nie będzie już klas gimnazjum. Uczniowie zdobywać będą wiedzę w trwającej osiem lat szkole podstawowej.

Wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkół i przedszkola życzymy aby rozpoczęty rok szkolny był owocny, nauka ciekawa, wyniki sprawdzianów i egzaminów rewelacyjne, a szkoły bezpieczne. No i warto pamiętać, że czas biegnie szybko i kolejne wakacje rozpoczną się już 26 czerwca 2020 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group