Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 1100
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Powraca festiwal

Czwartek, 13 maja 2021, 9:01
Autor: red
Świdnica: Powraca festiwal
Fot. organizatorzy
Rok 2020 przyniósł wiele wyzwań i wyznaczył nowe standardy funkcjonowania branży filmowej. Zmiany wpłynęły w szczególności na myślenie o organizacji festiwali, które musiały otworzyć się na zupełnie inne rozwiązania i perspektywy – przyjąć formułę festiwalu hybrydowego, bądź przenieść swoje wydarzenia do sieci jak SPEKTRUM.

Niezrażeni trudnościami, nauczeni doświadczeniem i z jeszcze większą pasją do kina – organizatorzy SPEKTRUM z nową energią wracają do pracy nad tegoroczną edycją festiwalu. 7. edycja Świdnickiego Festiwalu Filmowego SPEKTRUM odbędzie się w tym roku w dniach 24-30 października, a Świdnica ponownie ugości największe święto kina artystycznego na Dolnym Śląsku.

Nowa identyfikacja wizualna: „Chcemy Cię dotknąć”

Od pierwszych edycji SPEKTRUM stawia na wyrazisty i mocny przekaz, zarówno poprzez selekcję programową, jak i komunikację wizualną. To festiwal jakich mało: otwarty na świat, ale ze świdnicką duszą, stawiający na lokalność i spektrum osobistych doznań i refleksji towarzyszących odczuwaniu kina. Dziś, po 7 latach SPEKTRUM jest festiwalem dojrzałym, pewnym swojej drogi i w tym roku ‘chcę Cię dotknąć’. Po niemal 15 miesiącach pandemii najbardziej brakuje dotyku. Nawet zwykłego uściśnięcia dłoni nieznajomemu, nie mówiąc już o przytuleniu przyjaciół. Dlatego też SPEKTRUM chcę Cię dotknąć, chcę abyś poczuł bliskość, bo bliskość i małe wspólnoty od zawsze były i są dla nas ważne. Hasło „Chcemy Cię dotknąć” to list miłosny kina do publiczności, bo puste sale kinowe tęsknią tak samo jak Wy tęsknicie do nich. I wreszcie, naszą ambicją jest pokazywanie filmów, które dotykają, które wzruszają, które poruszają i nie pozwalają pozostać obojętnym wobec problemów świata. Bądźcie z nami. Bądźcie blisko. — Paweł Kosuń, pomysłodawca i Dyrektor SPEKTRUM.

Nowa identyfikacja wizualna z wykorzystaniem fotografii Łukasza Wierzbowskiego powstała we współpracy z wieloletnim partnerem festiwalu, studiem graficznym Bękarty.

SPEKTRUM czeka na zgłoszenia: nabór do 17 maja

Do 17 maja można nadsyłać swoje filmy do dobrze już znanych twórcom i widzom konkursów:

Konkurs „Okiem Młodych”: Fabuła

Konkurs „Okiem Młodych”: Dokument

Konkurs „Okiem Młodych”: Amatorski

Konkurs „Okiem Młodych: Animacja – zupełnie nowa sekcja konkursowa!

Konkursy „Okiem Młodych”: Fabuła / Dokument / Animacja są dedykowane twórcom do 35 roku życia, podczas gdy „Okiem Młodych”: Amatorski jest przeznaczony dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w świecie kina i krótkiego metrażu, do którego zakwalifikować się mogą jedynie autorzy filmów w wieku do 21 lat, nie będący studentami szkół filmowych.

Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem strony FilmFreeway: https://filmfreeway.com/spektrum.

Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM jest organizowany przez Wrocławską Fundację Filmową oraz Świdnicki Ośrodek Kultury i finansowany ze środków miasta Świdnica.

Zachęcamy do śledzenia bieżących newsów dotyczących festiwalu za pośrednictwem strony oraz oficjalnych mediów społecznościowych:

http://spektrumfesti v al.pl/.

Facebook / https://www.facebook.com/SPEKTRUMfestiwal
Instagram / https://www.instagram.com/spektrumfestiwal/

Kontakt dla mediów:

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group