Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 1384
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Powróciło powożenie

Poniedziałek, 19 lipca 2021, 11:37
Aktualizacja: 11:38
Autor: red
Świebodzice: Powróciło powożenie
Fot. UM Świebodzice
W niedzielę, 18 lipca, po dwóch latach przerwy do Świebodzic powrócił Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia im. Księżnej Daisy von Pless.

W naszym mieście odbył się jego II etap – próba terenowa. Zgromadzonych w Rynku świebodziczan powitali wspólnie Burmistrz Miasta Paweł Ozga oraz organizatorzy konkursu – przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Powozowego.

Od rana można było podziwiać wjeżdżające do Rynku stylizowane powozy jedno i dwukonne. Każdy z powożących musiał wykonać dwa zadania: przejść po wyznaczonej trasie i cofnąć wóz pomiędzy ustawionymi słupkami. Zgromadzona widownia dopingowała uczestników gromkimi brawami. Wśród kilkunastu wozów byli nie tylko przedstawiciele różnych regionów Polski, ale również Niemiec i Czech. Burmistrz Miasta Paweł Ozga i Zastępca Burmistrza Tobiasz Wysoczański przygotowali dla wszystkich słodkie upominki. W ich wręczaniu pomagała członki Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego Pani Teresa Małecka ubrana w elegancki strój nawiązujący stylistyką do czasów Księżnej Daisy. Uczestników i zgromadzoną widownię pożegnał Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Powozowego Ireneusz Kozłowski, zapraszając na kolejną edycję imprezy za rok.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group