Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 888
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Powstają bezpieczne przejścia

Czwartek, 4 stycznia 2024, 9:39
Aktualizacja: 9:40
Autor: red
Żarów: Powstają bezpieczne przejścia
Fot. UM Żarów
Przy ul. Piastowskiej w Żarowie trwają prace związane z budową bezpiecznych przejść dla pieszych.

Powstanie tutaj również zatoka autobusowa na wzór zatoki, która została wybudowana przy budynku SP Żarów na ul. 1 Maja w Żarowie.

Inwestycję nadzoruje burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora wraz z pracownikami Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

- Jeszcze w grudniu podpisaliśmy umowę na realizację kolejnej ważnej inwestycji na terenie naszego miasta. W ramach zadania przebudowane zostanie przejście dla pieszych przy budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy przy ul. Piastowskiej 10 w Żarowie. Powstanie również zatoka przystankowa przy skrzyżowaniu ulic Piastowskiej, Ks. Jadwigi Śląskiej i Alei Złotych Dąbów w Żarowie. Zależy nam, aby zapewnić bezpieczny dojazd i wyjazd dzieciom, które dojeżdżają do placówki. Inwestycje są realizowane w ramach zadania „Wykonanie bezpiecznych przejść dla pieszych” i współfinansowane z pozyskanego przez gminę dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Koszt budowy przejścia dla pieszych wraz z zatoką przystankową przy Szkole Podstawowej w Żarowie w obrębie skrzyżowań drogi gminnej ul. Piastowskiej, Ks. Jadwigi Śląskiej oraz Alei Złotych Dębów wynosi 558.236,50 zł, przyznane dofinansowanie 446.589,20 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group