Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 918
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Powstaje mieszkanie chronione

Piątek, 19 października 2018, 11:02
Autor: red
Kolejne, bardzo ważne społecznie zadanie, realizowane jest w naszym mieście. W ramach programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” Gmina Świebodzice otrzymała dotację w wysokości 51.000 zł na pokrycie połowy kosztów utworzenia mieszkania chronionego treningowego.

Mieszkanie chronione jest formą pomocy społecznej przygotowującą - pod opieką specjalistów - osoby tam przebywające do prowadzenia samodzielnego życia lub wspomagającą te osoby w codziennym funkcjonowaniu. Przeznaczone jest dla osób pełnoletnich, która ze względu na trudną sytuację życiową, niepełnosprawność lub chorobę potrzebują wsparcia w funkcjonowaniu w codziennym życiu, ale nie wymagają usług w zakresie świadczonym przez jednostkę całodobowej opieki.

Nasze mieszkanie chronione jest przeznaczone dla osób niepełnosprawnych ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, w odniesieniu do których orzeczono chorobę psychiczną, upośledzenie umysłowe, całościowe zaburzenia rozwojowe lub epilepsję a także dla osób niewidomych.
- Mieszkanie powstanie w nieruchomości przy ul. Ofiar Oświęcimskich, w lokalu o powierzchni użytkowej 54,96 m2, będzie w pełni wyposażone w sprzęty, meble – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Mieszkanie jest przewidziane dla maksymalnie czterech osób.

Mieszkanie chronione treningowe jest formą pomocy społecznej przygotowującą pod opieką specjalistów osoby tam przebywające do prowadzenia samodzielnego życia lub wspomagającą te osoby w codziennym funkcjonowaniu, w szczególności zapewnia się w nim usługi bytowe oraz naukę, rozwijanie lub utrwalanie samodzielności, sprawności w zakresie samoobsługi oraz pełnienia ról społecznych w integracji ze społecznością lokalną. Będzie to np. nauka samoobsługi, zaspokajania codziennych potrzeb życiowych, efektywnego zarządzania czasem, prowadzenia gospodarstwa domowego, uczestnictwa w życiu społeczności lokalnej, załatwiania spraw urzędowych, poszukiwania pracy itp.
Mieszkanie zostanie uruchomione na początku 2019 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group