Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 912
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Powstała Instytucja Pośrednicząca Aglomeracji Wałbrzyskiej

Czwartek, 5 lutego 2015, 14:30
Aktualizacja: 20:37
Autor: PAW
Region: Powstała Instytucja Pośrednicząca Aglomeracji Wałbrzyskiej
Fot. red.
Wałbrzyscy radni podjęli uchwałę dotyczącą powołania do życia Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej, która będzie prowadziła gospodarkę finansową Aglomeracji.

Najpierw radni podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia pomiędzy Gminą Wałbrzych a gminami tworzącymi Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Aglomeracji Wałbrzyskiej. Celem Porozumienia jest określenie praw i obowiązków oraz zasad współpracy stron porozumienia przy programowaniu, wdrażaniu, finansowaniu, ewaluacji, bieżącej obsłudze i rozliczeniach ZIT AW oraz powierzenie Gminie Wałbrzych realizacji zadań w wariancie maksymalnego/pełnego poziomu zarządzania w ramach instrumentu ZIT AW.

W celu realizacji powierzonych zadań oraz obsługi Związku ZIT AW, zostanie utworzona jednostka budżetowa Gminy Wałbrzych pod nazwą „Instytucja Pośrednicząca Aglomeracji Wałbrzyskiej” (IPAW). Koszty związane z funkcjonowaniem IPAW pokrywane będą w 85% ze środków Pomocy Technicznej Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 (RPO WD), a w 15% w ramach wkładu własnego stron porozumienia, w wysokości ustalonej indywidualnie dla każdej z gmin. W praktyce IPAW będzie zajmować się organizowaniem konkursów i przyznawaniem środków unijnych w ramach programu ZIT. Jak poinformował prezydent Roman Szełemej, pracami tej jednostki będzie zarządzać Bożena Dróżdż z UM w Wałbrzychu. Suma, którą ma otrzymać Aglomeracja Wałbrzyska, to 211 milionów Euro, a więc około 880 milionów złotych. Powołanie do życia tej jednostki spowoduje, że za pracę tej struktury będzie odpowiadać kilkadziesiąt osób. Siedziba IPAW ma się znajdować w budynku po byłej aptece w centrum miasta w pobliżu Ratusza.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group