Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 754
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Powstały pierwsze Pokoje Życzliwości!

Poniedziałek, 17 grudnia 2012, 0:56
Aktualizacja: 0:57
Autor: red.
Kraj: Powstały pierwsze Pokoje Życzliwości!
Fot. Pozytywne.com
Przytulne sofy, specjalna kolorowa ściana z okrągłymi półkami i dywan w szachownicę. Tak właśnie wyglądają otwarte w dwóch wrocławskich szpitalach Pokoje Życzliwości – świetlice, w których mali pacjenci będą mogli zapomnieć o chorobie, rozłące z rodzicami i szarym szpitalnym życiu.

Pokoje Życzliwości to inicjatywa Stowarzyszenia Pozytywne.com, którego celem jest chęć promowania optymizmu i radości. Tym razem odrobinę radości członkowie Stowarzyszenia chcą podarować przebywającym w szpitalach dzieciom. W świeżo oddanych świetlicach dzieci będą mogły nie tylko się bawić, grać w gry, czy korzystać ze sprzętu komputerowego, ale będą miały też możliwość wzięcia udziału w zabawach i warsztatach organizowanych przez animatorów.

- Chodzi nam przede wszystkim o to, aby dzieci, które trafiają do szpitala, miały możliwość zapomnienia o miejscu, w którym są - mówi Tomasz Żołyniak, ze Stowarzyszenia Pozytywne.com, który jest pomysłodawcą akcji.

Pokój wg projektu dzieli się na cztery strefy: artysty, zabaw, edukacji oraz czytelnię. Wykorzystane zostały rozwiązania własne, co sprawia, że wystrój jest autorski i jedyny w swoim rodzaju. - Elementy wyposażenia są bezpieczne dla dzieci, mają ergonomiczną oraz nowoczesną formę – podkreśla Katarzyna Kowalik, architekt wnętrz, która wygrała konkurs na projekt pokoju. Ciekawym miejscem jest dywan w szachownicę. - Dzieci mogą tu zagrać w wielkie warcaby, ale mogą też bezpiecznie bawić się na miękkim dywanie – dodała Kowalik.

- Kiedy Stowarzyszenie Pozytywne.com zgłosiło się do nas z prośbą o sponsorowanie pierwszego z kilkudziesięciu w całej Polsce Pokoi Życzliwości, nie zastanawialiśmy się długo. Było to dla nas oczywiste, że chcemy pomagać małym pacjentom i zrobić dla nich coś pozytywnego – tłumaczy Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów.

Dzięki pomocy finansowej Krajowego Rejestru Długów w szpitalu im Falkiewicza we Wrocławiu została zaplanowana, wybudowana od podstaw i odpowiednio wyposażona 28-metrowa świetlica, w której mali pacjenci mogą spędzać miłe godziny na lekturze i zabawie. Sponsorem drugiego, otwartego w szpitalu na ulicy Kamieńskiego pokoju jest Rzetelna Firma, organizatora programu pod patronatem Krajowego Rejestru Długów.

Inicjatywa ma charakter ogólnopolski. Stowarzyszenie planuje wyposażyć w ten sposób 300 świetlic na oddziałach dziecięcych w całej Polsce, miejmy nadzieję, że ten pomysł dotrze także do Świdnicy. Pomocy przy zdobywaniu funduszy członkom Stowarzyszenia udzielać będzie Rzetelna Firma, która będzie zachęcać polskie przedsiębiorstwa do wsparcia tej inicjatywy.

Pokoje Życzliwości to akcja związana z obchodami Dnia Życzliwości, którego inicjatorem jest Biuro Promocji Miasta Urzędu Miejskiego Wrocławia. Święto to obchodzone jest przez wrocławian od 7 lat, zawsze 21 listopada, i ma na celu propagowanie życzliwości wśród ludzi. Na stronie www.dzienzyczliwosci.pl trwa akcja zbierania podpisów, aby 21 listopada stał się oficjalnym Dniem Życzliwości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group