Poniedziałek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 1009
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Powstaną koła szachowe

Czwartek, 30 marca 2023, 7:22
Aktualizacja: 11:23
Autor: red
Świebodzice: Powstaną koła szachowe
Fot. UM Świebodzice
W związku z coraz większym zainteresowaniem grą w szachy Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga zachęcił przedstawicieli szkół do tworzenia kół szachowych na terenie placówek.

Gmina Świebodzice zakupiła 20 kompletów szachów turniejowych wraz z zegarami elektronicznymi. W środę (29 marca) Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga wraz z Dyrektorem Ośrodka Pomocy Społecznej Robertem Sysą i Prezesem OSiR Świebodzice Sp. z o.o. Jarosławem Pizuńskim przekazali na ręce Dyrekcji szkół podstawowych: Elwiry Kirklo – Rusek z SP 1, Teresy Walczak – Jusiel z SP 2, Jolanty Styrny-Grossman z SP 3, Anny Nowak z SP 4 oraz Łukasza Kucemby SPI, zestawy do tej królewskiej gry.

Szachy przez swój aspekt sportowej rywalizacji uczą myśleć obiektywnie i nie lekceważyć przeciwnika. Oto pozytywne właściwości szachów: wyrabianie zdolności planowania i przewidywania, poczucie odwagi, przezorność, ostrożność i na końcu - poczucie odpowiedzialności za własne decyzje. Dlatego też nauka gry w szachy pozostaje nowym narzędziem wzbogacającym arsenał używanych środków do kształtowania osobowości oraz stymulowania rozwoju emocjonalnego i intelektualnego uczniów podczas szeroko rozumianego procesu wychowawczego

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group