Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1318
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Powstaną trasy MTB

Piątek, 16 września 2022, 10:06
Aktualizacja: 10:07
Autor: red
Gmina Świdnica: Powstaną trasy MTB
Fot. Gmina Świdnica
Miłośnicy zjazdów rowerowych już niebawem będą mogli realizować swoje pasje w gminie Świdnica. 15 września przedstawiciele Stowarzyszenia Strefa MTB Sudety, prezes Karol Golembka i członek zarządu Marcin Długopolski odbyli spotkanie w Urzędzie Gminy z zastępcą wójta Bartłomiejem Strózikiem w celu omówienia współpracy w zakresie oznakowania znakiem Strefy MTB Sudety tras rowerowych, które powstaną na terenie sześciu sołectw w naszej gminie.

Niniejsze spotkanie odbyło się w związku z realizowanym przez gminę Świdnica projektem pn. „Rozbudowa infrastruktury turystycznej w dolinie rzeki Bystrzycy i Piławy”.

- Przygotowaliśmy propozycje tras, które obejmują odcinki głównie w obszarach administrowanych przez Nadleśnictwo Świdnica po istniejących drogach i ścieżkach leśnych oraz drogach dojazdowych do gruntów rolnych i leśnych stanowiących własność Gminy Świdnica. Naszym celem jest stworzenie spójnego systemu tras sygnowanych znakiem „Strefa MTB Sudety”, który pozwoliłby turystom rowerowym wykorzystać możliwości uprawiania kolarstwa górskiego, jakie istnieją w obszarze gminy Świdnica, a także przyczyniłyby się do promocji naszej gminy – podkreśla zastępca wójta Bartłomiej Strózik.

W trakcie rozmów uzgodniono, że w pierwszej kolejności oznakowana zostanie jedna trasa rowerowa o łącznej długości ok. 29 km, obejmująca obszar leśny i tereny rolne w miejscowościach: Bystrzyca Górna, Witoszów Dolny, Witoszów Górny, Mokrzeszów, Modliszów i Pogorzała. Planujemy, że jej znakowanie odbędzie się jeszcze w tym roku. Sukcesywnie wraz ze Stowarzyszeniem chcemy planować i wyznaczać kolejne, aby objąć jak największą cześć gminy Świdnica trasami rowerowymi Strefy MTB Sudety.

Dla przypomnienia. Rozbudowa infrastruktury turystycznej w dolinie rzeki Bystrzycy i Piławy przewiduje budowę 5 stanic rowerowych w Wilkowie, Bystrzycy Dolnej, Burkatowie, Bystrzycy Górnej i Lubachowie, oznakowanie dróg rowerowych, budowę 2 single-tracków, pumptracka, przystani kajakowej z bud. gosp. oraz połączenia szlaków rowerowych poprzez kładkę nad rzeką Bystrzycą w Wiśniowej. Planowana jest na lata 2021-2023. Na ten cel gmina Świdnica otrzymała 6,7 mln zł. w ramach Funduszu Inicjatyw Lokalnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group