Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 608
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powstanie Dynamiczny System Informacji Pasażera?

Wiadomości: Świdnica
Niedziela, 24 kwietnia 2011, 14:13
Aktualizacja: 14:20
Autor: GrA
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Świdnickie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne do tego projektu przygotowuje się już od dawna. Jest szansa, że powstaną elektroniczne tablice informujące o odjazdach i przyjazdach autobusów w Świdnicy.

Na początek przynajmniej na placu Grunwaldzkim. Tyle tylko, że na pewno jeszcze nie w tym roku. – Nie ukrywam, że intensywnie myślimy o tym projekcie – mówi prezes świdnickiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Wiktor Karol. – Właściwie jesteśmy do tego przygotowani. Potrzebujemy jeszcze zakupić GPS do naszych autobusów.

Reszta pozostaje po stronie miasta. – Miasto planuje włączyć się w realizację tego projektu. Będzie musiało zakupić specjalne elektroniczne tablice informacyjne. Ale w tym roku ich zakupu w budżecie miasta nie zaplanowano – wyjaśnia Wiktor Karol.

Dynamiczny System Informacji Pasażera wpłynąłby znacznie na poprawę komunikacji między pasażerami a Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji. Dzięki tablicom informacyjnym pasażerowie na bieżąco mogliby śledzić ewentualne opóźnienia autobusów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~chrapol 24-04-2011 21:58
W Krakowie zainwestowano w taki system 46.000.000 PLN. Kolosalna kwota bo i skala ogromna. Zarówno Autobusy jak i tramwaje są poddane temu systemowi. Jeśli Świdnica przystąpi do realizacji tego projektu to będzie wielki przełom i może nareszcie poprawi się jakość czasowa kursowania autobusów.
~ 24-04-2011 23:36
najpierw niech pan prezes zrobi porzadek ze swoimi pracownikami ! a zacznie od zwolnienia tej wariatki glownej ksiegowej !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group