Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 886
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Powstanie nowa szkoła

Czwartek, 29 marca 2018, 15:41
Autor: red
Świebodzice: Powstanie nowa szkoła
Fot. UM Świebodzice
Od września 2018 roku w Świebodzicach rozpocznie działalność nowa szkoła – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1.

Będzie się mieścić w budynku Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Sybiraków, które 31 sierpnia 2019 kończy działalność w związku z reformą oświaty.

Nowa podstawówka „powraca” w miejsce, w którym funkcjonowała przez dziesiątki lat. Przed utworzeniem gimnazjów w budynku przy ul. Piłsudskiego 28 mieściła się Szkoła Podstawowa nr 5.

Utworzenie dodatkowej szkoły jest koniecznością.
- Jedyna szkoła w Śródmieściu - Szkoła Podstawowa Nr 3 - ma bardzo duży obwód, a w tym roku pojawią się klasy ósme, zaś od września otwieramy trzy klasy pierwsze – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – To oznacza, że w szkole będzie 25 oddziałów klasowych. Już dziś część uczniów rozpoczyna naukę w różnych godzinach, a taka ilość klas oznaczałaby konieczność wprowadzenia systemu dwuzmianowego, na co absolutnie nie możemy pozwolić. Komfort nauki dla uczniów jest najważniejszy.

Zresztą, nie tylko Trójka zaczyna się przepełniać. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 ma obecnie 28 oddziałów klasowych, do których uczęszcza blisko 700 uczniów. Ale Osiedle Piastowskie to w tej chwili najbardziej dynamicznie rozwijająca się część miasta, powstają tu nowe bloki mieszkalne i przybywa mieszkańców – i będzie też więc przybywać uczniów.

Dodatkowa szkoła podstawowa w Śródmieściu ma na celu odciążenie zarówno SP 3 jak i SP 2, a także częściowo SP 4.

Jedynka zacznie działać z dniem 1 września 2018 roku. Na razie będzie to jedna klasa I, ale oczywiście docelowo nauczanie będzie się odbywać w klasach I-VIII. Szkoła będzie miała zapewnioną wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Budynek jest po termomodernizacji, wyposażony w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Jedyną koniecznością będzie dostosowanie go do potrzeb dzieci z najmłodszych klas.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group