Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 1456
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Powstanie oddział przygotowawczy

Piątek, 11 marca 2022, 13:47
Autor: red
Świdnica: Powstanie oddział przygotowawczy
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
W III Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej–Curie w Świdnicy, przy ul. Kościelnej 32 (tel. +48 74 852 01 11, w godz. od 8 do 15, e–mail: dyrektor1@lo3.net.pl, sekretariat1@lo3.net.pl) zostanie od 14 marca 2022 r. uruchomiony oddział przygotowawczy dla uchodźców, którzy przekroczyli granicę Rzeczypospolitej Polskiej po 24 lutego 2022 r. w wyniku konfliktu zbrojnego na terytorium Ukrainy.

Podkreślić należy, że oddział przygotowawczy to specjalna forma kształcenia dla obcokrajowców, którzy w ogóle nie władają językiem polskim. Program nauczania w oddziale przygotowawczym będzie opierał się na ramowych planach nauczania i podstawy programowej kształcenia w czteroletnim liceum ogólnokształcącym. Dla wszystkich uczniów przewidziane są osobne godziny języka polskiego jako języka obcego. Naukę w oddziale przygotowawczym mogą rozpocząć uczniowie z Ukrainy, którzy mają ukończone co najmniej 8 lat nauki szkolnej w systemie edukacji Ukrainy.

Zajęcia edukacyjne w oddziale przygotowawczym będą prowadzone w języku polskim. Oddział ten zostanie objęty opieką osoby władającej biegle językiem ukraińskim, która w trakcie lekcji służyć będzie pomocą nauczycielom polskim.

Każdy uczeń oddziału przygotowawczego zostanie do niego zakwalifikowany przez zespół kwalifikujący, a o ostatecznym przyjęciu do oddziału decydować będzie dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Świdnicy.

Młodzież z Ukrainy, która włada choć trochę językiem polskim, powinna starać się o przyjęcie w pozostałych szkołach prowadzonych przez Powiat Świdnicki, gdzie również zostaną oni objęci stosowną opieką i dodatkowymi zajęciami z języka polskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group