Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 637
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Powstanie przedszkole

Sobota, 15 czerwca 2024, 9:40
Aktualizacja: 11:40
Autor: red
Witoszów Dolny: Powstanie przedszkole
Fot. Gmina Świdnica
W Witoszowie Dolnym powstanie nowe pięciooddziałowe przedszkole gminne.

13 czerwca okazuje się być szczęśliwą datą w kalendarzu. Wójt gminy Świdnica Bartłomiej Strózik podpisał umowę na wykonanie kompletnej dokumentacji budowlanej na potrzeby realizacji zadania pn. „Budowa przedszkola o znacznie podwyższonych parametrach charakterystyki energetycznej w Witoszowie Dolnym – obiekt demonstracyjny”. To pierwszy krok do budowy pięciooddziałowego przedszkola w Witoszowie Dolnym w sąsiedztwie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego.

Budowa obiektu demonstracyjnego przedszkola będzie zgodna z ideą Nowego Europejskiego Bauhaus o prostej kubistycznej formie, funkcjonalnego, zrealizowanego w szczególności z materiałów naturalnych, lokalnych i z odzysku, spełniającego warunki zwiększonej efektywności energetycznej (zapotrz. na ciepło EPh+W nie więcej niż 15 kWh/m2/rok.) wraz ze zrównoważonym zagospodarowaniem terenu po starym gospodarstwie rolnym. W obiekcie zostaną wykorzystane odnawialne źródła energii ze słońca, wiatru i gruntu. Energia będzie magazynowana i sterowana przez systemem zarządzania energią. Założono wykorzystanie wód opadowych i szarych. W efekcie powstanie budynek parterowy o pow. użytkowej ok. 700 m2.

Zadaniem wykonawcy, który został wyłoniony w drodze przetargu, będzie wykonanie kompletnej dokumentacji w ciągu 12 miesięcy na budowę obiektu, który będzie pełnił rolę przedszkola wraz z zapleczem kuchennym, technicznym oraz administracyjnym. Projekt będzie obejmował również zagospodarowanie terenu.

Firma 7S GROUP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa z siedzibą we Wrocławiu została wyłoniona spośród 25 ofert, po przeprowadzeniu postępowania w trybie podstawowym Ustawy Pzp. Wartość zawartej umowy opiewa na kwotę 174,66 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group