Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1206
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Powstanie rada

Piątek, 5 lutego 2021, 13:05
Autor: red
Świdnica: Powstanie rada
Fot. UM Świdnica
W Świdnicy powstaje Rada ds. Równego Traktowania.

Prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska chce powołać w mieście Radę ds. Równego Traktowania i zaprasza mieszkańców, a także organizacje pozarządowe oraz miejskie jednostki do udziału w tym projekcie. Podstawowym celem działania nowego organu byłoby wypracowanie koncepcji, pomysłów i rozwiązań na rzecz opracowania strategii równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji na poziomie lokalnym.

Utworzenie w Świdnicy Rady ds. Równego Traktowania jest odpowiedzią na zwiększoną częstotliwość podejmowanych prób różnorodnej dyskryminacji opartej na uprzedzeniach rasowych, niepełnosprawności, orientacji seksualnej, religii i sytuacji społeczno-ekonomicznej w regionie.

- W Świdnicy nie ma zgody na jakąkolwiek dyskryminację czy nietolerancję, niezależenie od tego jakie jest jej podłoże – płeć, wiek, rasa czy orientacja seksualna. Zachęcam wszystkich dla których bliskie są takie wartości, jak równość, wolność, solidarność i szacunek, do udziału w pracach nowej rady – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Deklaracje uczestnictwa w Radzie proszę przesyłać na adres: Urząd Miejski w Świdnicy, ul. Armii Krajowej 49, 58-100 Świdnica, lub e-mailem na adres: um@um.swidnica.pl w terminie do 26 lutego 2021 r.

Rada ds. Równego Traktowania w Świdnicy składać będzie się z 12 osób. Ich praca odbywać będzie się na zasadach społecznych, czyli bez pobierania wynagrodzenia. Pierwsze posiedzenie nowego organu planowane jest do końca marca tego roku.

Podobne organy doradcze powstały w takich miastach jak Gdańsk, Kraków czy Bydgoszcz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group