Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 543
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powstanie Rada Sportu

Wiadomości: Świdnica
Środa, 9 września 2015, 8:40
Aktualizacja: Czwartek, 10 września 2015, 7:21
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Decyzją prezydent Świdnicy Beaty Moskal–Słaniewskiej w mieście powołana zostanie Rada Sportu jako ciało opiniodawczo – doradcze w sprawach z zakresu kultury fizycznej. W skład dziewięcioosobowej Rady mają wejść przedstawiciele organizacji i instytucji, realizujących zadania w zakresie sportu. Będą oni pełnić swoje funkcje społecznie.

Nowa rada będzie zespołem o charakterze opiniodawczym i konsultacyjnym. Do jej zadań należeć będzie w szczególności opiniowanie strategii rozwoju Gminy Świdnica w zakresie kultury fizycznej, budżetu miasta w części dotyczącej sportu, projektowanie programów rozwoju bazy sportowej, uchwał dotyczących rozwoju kultury fizycznej na jej terenie i tworzenie wniosków dotyczących przyznania stypendiów, nagród i wyróżnień zawodnikom i trenerom ze stowarzyszeń sportowych. Z radą konsultowane będą plany imprez sportowych i rekreacyjnych, organizowanych przez różne organizacje w mieście.

Obecnie trwa nabór do rady. Spośród organizacji sportowych działających na terenie miasta każda może zgłosić jednego kandydata. Ostatecznego wyboru składu rady dokonuje Prezydent Miasta, po czym rada ze swego grona wybiera przewodniczącego. Termin zgłaszania kandydatów upływa 18 września 2015 r. Arkusz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.um.swidnica.pl oraz drogą mailową w Referacie Sportu UM Świdnica – k.smietanka@um.swidnica.pl

- Do współpracy zaprosiliśmy osoby, które od lat są związane ze świdnickim sportem i to z różnych dyscyplin. Chcemy bazować na ich doświadczeniu i wiedzy przy planowaniu działań w zakresie rozwoju sportu w mieście. Koordynacją działań Rady Sportu będzie zajmował się powołany Referat Sportu – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group