Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 627
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szymanów: Powstanie świetlica w Szymanowie

Niedziela, 10 lutego 2019, 9:36
Aktualizacja: 10:38
Autor: red
Szymanów: Powstanie świetlica w Szymanowie
Fot. UG Dobromierz
W ubiegłym tygodniu wójt gminy Dobromierz Jerzy Ulbin podpisał z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego umowę na budowę centrum kulturalno–rekreacyjnego w Szymanowie. Uroczysta konferencja z udziałem wicemarszałka Marcina Gwoździa odbyła się w Złotym Stoku.

Realizacja zadania nastąpi w ramach działania ,,Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Zgodnie z umową, na miejscu poprzedniej świetlicy, powstanie nowy parterowy budynek, na którego wykonanie Gmina Dobromierz ogłosiła już przetarg.

Warto dodać, że zadanie związane będzie z tworzeniem infrastruktury i inwestycjami w energię odnawialną, a tym samym oszczędzanie energii poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii. Operacja wzmocni kapitał społeczny m.in. poprzez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych. Przy budowie centrum zastosowane zostaną rozwiązania sprzyjające ochronie środowiska i klimatu.

Wysokość dofinansowania przyznanego na realizację operacji wynosi blisko 472 tys. zł.

Jak dodaje przewodniczący Rady Gminy Piotr Rusek i jednocześnie radny Szymanowa takiej inwestycji od lat oczekiwali mieszkańcy. Lokalna społeczność w pełni zasługuje na miejsce, gdzie będzie mogła się spotykać, by realizować wspólne pasje, czy organizować uroczystości rodzinne. O złożenie przez Gminę Dobromierz ambitnego i wysoko ocenionego wniosku zadbał wójt Jerzy Ulbin, który od początku swojego urzędowania dostrzega potrzebę tworzenia miejsc integrujących mieszkańców gminy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group