Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1489
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Powstanie trasa rowerowa

Środa, 12 kwietnia 2023, 7:46
Aktualizacja: 10:46
Autor: red
Gmina Świdnica: Powstanie trasa rowerowa
Fot. Gmina Świdnica
Dobiegają końca prace związane z oznakowaniem pierwszej na terenie gminy Świdnica trasy rowerowej Strefy MTB Sudety.

Niniejsza trasa to element projektu pn. „Rozbudowa infrastruktury turystycznej w dolinie rzeki Bystrzycy i Piławy". Długość pętli, która otrzymała oznaczenie – „Niebieska Świdnica”, to ponad 31 km. Obejmuje ona odcinki głównie w obszarach administrowanych przez Nadleśnictwo Świdnica po istniejących drogach i ścieżkach leśnych oraz drogach dojazdowych do gruntów rolnych i leśnych stanowiących własność Gminy Świdnica. Na trasie przejazdu spotkamy oznaczenia słupkami kierunkowymi w kolorze niebieskim.

Mapę z przebiegiem i profilem wysokościowym trasy oraz lokalizację punktów dostępu znajdziemy na stronie internetowej „Strefy MTB Sudety” pod linkiem https://www.strefamtbsudety.pl/trasy-swidnica/

We współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy oraz Stowarzyszeniem Strefa MTB Sudety chcemy planować i wyznaczać kolejne odcinki, aby objąć jak największą cześć gminy Świdnica trasami rowerowymi Strefy MTB Sudety.

Dla przypomnienia. Rozbudowa infrastruktury turystycznej w dolinie rzeki Bystrzycy i Piławy przewiduje budowę 5 stanic rowerowych w Wilkowie, Bystrzycy Dolnej, Burkatowie, Bystrzycy Górnej i Lubachowie, oznakowanie dróg rowerowych, budowę 2 single-tracków, pumptracka, przystani kajakowej z budynkiem gospodarczym oraz połączenia szlaków rowerowych poprzez kładkę nad rzeką Bystrzycą w Wiśniowej. Planowana jest na lata 2021-2023. Na ten cel gmina Świdnica otrzymała 6,7 mln zł. w ramach Funduszu Inicjatyw Lokalnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group