Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Pożar i ewakuacja na żarowskiej strefie...

Poniedziałek, 6 października 2014, 15:25
Aktualizacja: 15:26
Autor: red.
Żarów: Pożar i ewakuacja na żarowskiej strefie...
Fot. UM Żarów
W piątek, 3 października około godz. 10.00 rano w zakładzie Yagi Poland Factory na żarowskiej podstrefie ekonomicznej wybuchł pożar. Konieczna była interwencja strażaków i ewakuacja pracowników firmy. Na szczęście nikomu nic się nie stało, bo cała akcja to były ćwiczenia przeciwpożarowe w ramach próbnej ewakuacji. Ćwiczenia trwały około 30 minut.

Na miejscu pojawiły się także wozy strażaków z żarowskiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. - Ewakuacja pracowników z żarowskiego zakładu przebiegła szybko i sprawnie. Były to tylko ćwiczenia weryfikujące system zabezpieczeń przeciwpożarowych i zachowania w przypadku pożaru - mówi Michał Domański, inspektor ds. wojskowości, obrony cywilnej, bezpieczeństwa i porządku publicznego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Scenariusz próbnej akcji zakładał najpierw zatrzymanie maszyn w zakładzie, alarm przeciwpożarowy oraz ewakuacje pracowników. - Po przyjęciu zgłoszenia odebraliśmy raport o stanie ilościowym pracowników. W ramach akcji szukaliśmy również zaginionych osób na terenie produkcyjnym. To jednak nie był koniec zadania. Wszyscy pracownicy japońskiej fabryki w Żarowie zostali także przeszkoleni w zakresie obsługi gaśnicy, hydrantów oraz udzielania pierwszej przedmedycznej pomocy - informuje Ireneusz Zadylak, komendant gminny jednostki OSP w Żarowie.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group