Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 579
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pożar w mieszkaniu przy ul. Sprzymierzeńców, zginęła ośmiomiesięczna dziewczynka!

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 10 listopada 2012, 22:43
Aktualizacja: Niedziela, 11 listopada 2012, 10:15
Autor: red.
Fot. archiwum
Do olbrzymiej tragedii doszło w piątek 9 listopada w jednym z mieszkań przy ulicy Sprzymierzeńców. W wyniku pożaru w jednym momencie dwoje rodziców i dziesięcioro dzieci straciło dach nad głową. Najmłodsza z rodziny – ośmiomiesięczna dziewczynka zmarła. Na razie nieznane są jeszcze dokładne przyczyny pożaru.

Na miejscu pożaru był zastępca prezydenta Świdnicy, Waldemar Skórski, który wydał dyspozycje miejskim służbom. W sumie dwoje rodziców i dziesięcioro dzieci straciło dach nad głową. - W związku z tą dramatyczną sytuacją rodziny zorganizowaliśmy przez najbliższe dni niezbędne pokoje wraz z łazienkami w Domu Wycieczkowym Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który znajduje się w pobliżu mieszkania rodziny. Tam są dobre warunki, zapewnimy również posiłki. Na miejsce został skierowany także pracownik socjalny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz zapewniona będzie pomoc psychologiczna. To tylko tymczasowe rozwiązanie, ponieważ potrzebne będzie zapewnienie stałego mieszkania, bo obecne nie nadaje się do mieszkania. Również w tej sprawie rodzina może liczyć na naszą pomoc – wyznał Stefan Augustyn, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

- W poniedziałek w godzinach od 9:00 do 13:00 odbędzie się akcja poboru krwi w Zespole Szkół Ekonomicznych w Świdnicy, na której to Klub HDK "Kropla Życia" będzie zbierał odzież, jedzenie oraz potrzebne rzeczy dla rodziny ze spalonego w piątek mieszkania. Krwiodawcy ze Świdnicy przyłączą się do pomocy tej rodzinie. Jeśli ktoś nie może dostarczyć przedmiotów w poniedziałek, będzie można je zostawić w środę między 10:00, a 15:00 w Cafe Czekoladka w Rynku. Na obu akcjach przedmioty będę odbierał osobiście, które zostaną przekazane rodzinie – mówi Rafał Klemczak, prezes Klubu HDK "Kropla Życia" Świdnica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group